она што го прави еден временски слот (time Slot значи

Холандски онлајн казино содржина создателот Stakelogic е додадена сосема нов слот, Море Бог, на својата расте игри портфолио.Насловот е деби нуди дизајнирани во соработка со Greenlogic партнер Рефлекс Игри.Турбулентен морето е прилагодувањето за овој медиум нестабилноста врти репортажите слот, со своите стандардно 5-ролна, 4-ред играта мрежа нападната од масивни бранови и Морето Бог, кој се чини дека е Римски бог на Нептун, заврши со злато тридент во рака.На 20 payline игра, која има 95.21 проценти RTP, предизвици играчи да пркосат на груб и насилен морињата во нивната потрага за големи победи!Извонредно игра е поткрепен со возбудливи можности, вклучувајќи Екстра Врти, Супер Удел и Супер Ленти, со вториот предизвикувајќи случајно за време на база на игра, додека репортажите се зголеми во големина од стандардниот 5×4 до 5×9, заедно со paylines кој се зголеми од 20 до 45 години она што го прави еден временски слот (time slot значи. Играта е 10 редовни симболи вклучуваат J-A royals, сребрени монети, делфини, еднорози, плови, храмови, и игра логоа, кои се најдоходовната, плаќаат 15x на клада, за пет-на-еден вид.Други симболи плати 1 до 5 пати на залог на линија на пет.Заштитна марка карактеристики: за Да започнете, ќе бидете прашани дали можете или не сакате да го активирате Супер Удел страна облог, кој двојки влог и додава екстра Бонус Растера симболи на репортажите, што резултира во повисока екстра врти бонус спин фреквенција.Супер Репортажите можност може да предизвика случајно за време на база на игра и кога го прави тоа, играчите се дадени три врти на репортажите сет кој расте до 9 редови високи и користи 45 paylines.На брзината на слетување наредени симболи е поголема додека Супер Репортажите се активни, за можно поголем победи.Играчи, исто така ќе сакате да се сетат на бисер во остриги која служи како играта е растера симбол.Слетување 3, 4, или 5 ги расфрла награди 8 екстра врти заедно со соодветните исплата на 2, 10, или 50x влог.За време на екстра врти, ги расфрла може да се најде на третиот свиткани околу еден калем.Слетување еден активира Супер Репортажите и награди +3 дополнителни екстра врти.Деби порака: Главен Производ Службеник за Рефлекс Игри, Мат Ingram објасни дека тие знаеле дека "имаа за да се создаде нешто посебно" за нивниот деби порака преку Greenlogic програма што значи онлајн казино дилер направи. "Океаните величествен и мистериозна атмосфера, се комбинираат океаните со моќната сила на грчкиот Бог на Морето, и ние ви донесе, Море Бог.Се надеваме дека играчите можат да ја отвори закопано богатство да се најде нивната среќа," Ingram рече.Фали живописни илустрација и анимација заедно со автентичен звук, играчите се транспортира до окото на бури, каде што нивната судбина почива со Морето Бог!На извонредно врти репортажите слот има max победи мултипликатор на 1,162 пати на клада, а има три одделни RTP (се вратите на плеерот) процентите на располагање.Широк спектар жалба: исто Така, зборувајќи за новата игра, Раководител на Greenlogic на Stakelogic, Салваторе Campione користи компанијата presser да додадете.. zynga poker 1 billion chips. "Море Бог е добредојден прилог на нашите слот портфолио благодарение на неговите визуелно впечатливи се уште смирувачки спокоен графика." Тој продолжи да surmise дека "играта несомнено ќе поднесе жалба до широк спектар на играчи поради нејзината точност нуди најдоброто од двата светови." "Тоа беше задоволство да се работи со Рефлекс Игри, тие се тим од талентирани програмери, уметници и дизајнери кои соработувале да се развие оваа возбудлива слот," Campione рече.Велика БРИТАНИЈА-базирани omni-канал студиото се приклучи на иновативни соработка платформа во септември 2020 година, давајќи му пристап до повеќе од 500 оператори и девет агрегатори на време.Партнерство овозможува Рефлекс Игри да се создаде серија на нови слотови со Stakelogic, со поранешниот одговорен за аспектите како што се математика, игра концепти, средства и игра, додека повеќе технички области кои се опфатени со Stakelogic.Преку Greenlogic, Рефлекс е способен значително да ја зголеми својата географска се постигне, како и да ги интегрираат своите ко-развиена игри со топ-ниво оператори и коцкање брендови на пазарите низ целиот свет. Smart&Применува стекнување: Во прилог на нова порака, Stakelogic, исто така, неодамна го заврши стекнување на Србија-базирани софтверски програмер Smart&Применува DOO во потег кој дополнително ја подобрува и зголемува својата куќа во игра за развој на капацитети.Има работено заедно со Холандија-компанија со седиште во изминатите три години, за набавки на играта развој студио основана во 2013 година од страна на Игор Marinkovic е lauded како "идеален за стекнување на целта." zynga poker 1b chips free.