Zynga Poker 1 Million Chips Free

Едвин Едвардс, со блескави, покер игра поранешен Луизијана гувернерот осуден во казино лиценцирање шема, почина во понеделникот.Тој беше 93 zynga poker 1 million chips free. Четири-рок гувернерот умрел од респираторни проблеми во неговиот дом во Gonzales, само југоисточно од Батон Руж, државниот капитал.Тој бил под hospice грижа и беше со семејството и пријателите, во неговата смрт кратко време по daybreak, според Асошиетед Прес.И покрај Едвардс' сојузна убедување и угледот на корупција и roguish однесување, поддржувачи во неговата родна држава гледа на Демократскиот гувернер позитивно како шампион на тормозен и маргинализираните.Како момче, тој видел говор со популистички Луизијана политичар Хјуи Долго.Од тоа, Едвардс рече тој усвои филозофија дека тоа е работа на владата за да "им служат на сиромашните, а не алчни." Портпаролот на семејството Ли Honeycutt се вели во соопштението дека Едвардс неодамна се присетува дека тој сакаше Луизијана и "секогаш ќе." Јас имам живеено добар живот, имале подобар паузи од повеќето, имаше некои лоши паузи, премногу, но тоа е дел од тоа.Се обидов да им помогне на што поголем број луѓе што можев да и се надевам дека јас го направив тоа, а се надевам, ако јас не, дека тие ќе им помогне на другите, исто така," Едвардс рече дека кон крајот на својот живот, според Honeycutt на начин да се зголеми штимање слотови. Trina Скот Едвардс, поранешен гувернер е вдовица, рече нејзиниот сопруг последни зборови биле кон нивниот син Eli, кој се врти осум на Август на wideband печатени слот антена со хармонично сузбивање. "Eli му рекол секоја вечер, 'те сакам.' И тој им рече Eli, 'јас те сакам, исто така.' Тоа беа неговите последни зборови", рече таа.По победата над нео-Нацистички и Кју клукс клан лидер Дејвид Дјук во 1991 година гувернерот трка, Едвардс "поставување на механизам" за легализација на казино коцкање во Луизијана, според WWL-ТВ.Државата сега има 13 riverboat казина, една земја-врз основа казино во Њу Орлеанс, и четири racinos.Спортско обложување неодамна беше легализирана во државата и се очекува да биде оперативна од следната година.Во Мај 2000 година, Едвардс беше осуден за неговата улога во доделувањето на riverboat казино лиценци.Сојузниот жирито се најде Едвардс виновен за 17 точки на рекетирање, e-mail и жица измама, конспирација, и перењето пари, според вести сметки на wideband dual-поларизирани супстрат-интегрирана празнина. San Francisco 49ers сопственик Еди DeBartolo Jr поддржан од слотот за антена. сведочеше дека тој се обиде да добие riverboat казино лиценца со давање на Едвардс на briefcase со $400,000 во пари, според извештаите еден збор наместо на коцкање. DeBartolo подоцна pleaded за виновни и беа дадени две години казнување и 1 милион долари парична казна.На МАК потоа под притисок DeBartolo да го вклучите фудбалски тим во текот на неговата сестра.Откако бил ослободен од сојузниот lockup во 2011 година, Едвардс, тогаш 83, се оженил со затвор пенкало пал, Trina Grimes Скот, тогаш 32 казино без минимум депозит велика британија. Таа беше неговата трета сопруга казино без лимит bande annonce.
"Тие ме испрати во затвор за живот, и јас излезе со добар изглед сопруга," Едвардс пошегува.Познат е домаќин на $10,000-ante покер игри на гувернерот замок, Едвардс дојде под оган во 1980-тите кога се појавија извештаи дека тој изгубил повеќе од $2 милиони во текот на 17 патувања во Лас Вегас казина.Во текот на овие Невада коцкање екскурзии, тој се користат имиња како што Т Вонг и Т Ли во обид да се скрие својот идентитет, според ФБИ.Историчар Лоренс Пауел нарекува Едвардс "последниот на buccaneer либерали кои се управувани и во традицијата на Хјуи Долго," Вашингтон Пост пријавени. "Тие се карактеризира со redistributionist политика, каде што секогаш може да се види напредок во кревање луѓе надвор од сиромаштијата, но тоа беше поврзана со лесно политички морал", рече Пауел, историја, професор емеритус на Tulane Универзитетот во Њу Орлеанс..