збор што рима со покер

Покер навивачи во Њу Џерси се чека трпеливо за вести кога или ако Amaya ќе добие одобрување од државните регулатори да започне со работа во Градина Држава.Нова интервју со Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот (DGE) Директор Дејвид Rebuck може да има shined некои светлина врз состојбата, иако тоа не доаѓа со било фирма вести за тоа кога јавноста ќе добие одговор во врска со судбината на PokerStars Њу Џерси збор што рима со покер.
Rebuck зборуваше за Роџер Грос на Глобалната Гејминг Бизнис Вести време на нивниот Глобален Игри Бизнис Објава минатата недела за да се зборува за многу игри прашања што тој се занимава со во Њу Џерси.Не е изненадувачки, PokerStars лиценцирање прашање беше пред и центар во текот на разговорот, со Rebuck споделување некои увид во процесот.Целосно да се разбере ситуацијата, тоа е важно да се знае историјата зад PokerStars' се обидува да влезе на Њу Џерси на пазарот.Во крајот на 2013 година, на DGE суспендиран на компанијата апликација за две години, во голема мера се должи на фактот дека има уште беше одличен сојузна обвинение против основачот Isai Scheinberg, и дека многу директори беа дел од одлуката да се продолжи за да се овозможи PokerStars да работат во сад по Незаконското Коцкање на Интернет Спроведување на законот беше донесен.Сепак, DGE истакна дека тие ќе "се разгледа барањето за помош да направите апликацијата ако значително променети околности се покажа." За многу, тоа значеше промена во раководството, нешто што се одржа кога Amaya купи Рационално Група (матичната компанија на PokerStars и Full Tilt) минатата година.Сигурно е доволно, кои купување побарано Amaya да побара од Њу Џерси да се преиспита PokerStars апликација, и DGE е во потрага во прашање оттогаш.Во објавата на интервјуто, Rebuck истакна дека тоа е оваа набавка која беше главен фокус на преглед, наместо Amaya себе.Тој изјави дека DGE биле испраќање на агенти да се "половина дузина странски земји" како дел од нивната истрага, и дека околу 80 положи свечена заклетва интервјуа биле направени во однос на Рационално Група купување.Иако долго одложување е фрустрирачки за покер играчи во Њу Џерси, како и Amaya себе и на сите заинтересирани во гледањето на Интернет покер напредок во сад, Rebuck јасно дека тоа не беше неговата цел.Наместо тоа, фактот дека ова е голема одлука дека би можеле да имаат последици дури и надвор од неговата држава беше нешто што го направија тоа е важно да му DGE направи најдобро решение е можно казино нема nordeste do brasil. "Ние се случува да се направи ова, во многу професионален начин која ќе биде објавена на светот, бидејќи без оглед на одлуки ќе слезе врз ќе биде scrutinized, а некои ќе го мразат, а некои ќе сакаат тоа", рече тој.Колку што одлуката беше важно да се покер свет, сепак, Rebuck јасно дека тоа е важно да DGE, како и.Во Rebuck умот, таков scrutinized одлука имале потенцијал да ја поткопа кредибилитетот на неговиот оддел, ако тоа се направи набрзина или sloppily, нешто што би не дозволува да се случи казино не преземете слободни слотови. "Тоа ќе биде направено на начин што ќе можам, преку оваа поделба, се гордееме со велејќи дека ова е точно," Rebuck рече казино нема рио де жанеиро.
"Јас не одам да биде лице што sabotages делото на оваа голема поделбата за последните 35 години. казино без депозит добредојдовте бонус велика британија.