казино виндзор спортски обложувања шансите

Според GGRAsia, мека лансирањето на првата фаза од нов мулти-милијарди долари казино одморалиште се поддржани од страна на Suncity Група Стопанства во Виетнам доаѓа оваа есен.Одморалиште, наречен Hoiana, се наоѓа во Hoi An на Виетнам централна брег и фаза вклучува три хотели, а condo-хотелски комплекс со 270 единици наречена Hoiana Престој и 18-дупка на голф казино виндзор спортски обложувања шансите. Suncity Извршен Директор Ендрју Lo Каи Bong кажано GGRAsia, "Ние очекуваме [првата фаза] за да се отвори во октомври, и од тогаш во суштина 90 проценти од првата фаза содржина ќе биде лансиран – како што се голф, и хотели.Но, тоа треба да биде мека отворање.Ние сме насочени гранд [full] отворање на тоа пред Кинеската Нова Година, период во 2020 година." Комплексот е изграден од страна на VinaCapital Група, средството за управување со цврст кои припаѓаат на Виетнам-базирани Hoi An Јужна Развој Ltd., и подружница на Chow Таи Fook Претпријатија Ltd.надвор од Хонг Конг најдобриот онлајн казино игри. Suncity стана вклучени во август минатата година кога се стекна со 34% удел во проектот.Кога казино се отвора, локалното население, за жал ќе нема да биде дозволено во.Виетнам е во моментов работи на пилот програма во едно казино, на Корона се Прибегне во земја – со еден повеќе да се додаде – кој им овозможува на локалното население за да се коцка.Сепак, Hoiana ќе мора да почека до крајот на двегодишното испитување завршува пред определба е направен ако локалните жители ќе им биде дозволено да се коцка во казина.Ете објасни, "се уште не е вистинскиот момент за нас да се пријават за тоа [дозвола да нудат коцкање за локалните жители]," но, на местото "дефинитивно" планира да го стори тоа.Тој додаде, "Но сега [во моментов] само две лиценци се издаваат, што им овозможи на мештаните," тој понатаму изјави.Откако три-годишен тест под шема беше завршена, Suncity Група верува дека "на пазарот ќе биде отворен за тоа." Корона, кој се наоѓа на Phu Quoc Островот, стана првиот да учествува во пилот, кој бара казино имаат најмалку $2 милијарди долари во капитални инвестиции.Вториот казино се очекува да биде еден во Ван Не во Северниот дел на Виетнам, која е развиена од страна на Виетнам-врз основа на Сонцето Група околу 100 милји источно од Ханој.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобриот онлајн казино francais.