ресторани круна казино комплекс мелбурн

Од февруари, Светот Покер Турнеја има нуди квалитет на покер игри на Громот Долина Casino Resort благодарение на покер фестивал запре на турнеја.Светот Покер Турнеја Главниот Настан на стоп неодамна заклучи, со 440 играчи кои се натпреваруваат.Настанот започна на 2 Март и бара $3,500 купи-во.Со толку многу играчи кои се натпреваруваат, на турнирот ќе заврши со само над $1.4 милиони денари во награди.На крајот, тоа беше Дејвид Ларсон, кој се здоби со титулата победи, победувајќи Иан Steinman во главите-up игра да се тврди победа.Ларсон беше во можност да outlast големи областа на конкурентите и да заработи на прво место освои во текот на Главниот Настан, исто така, обезбедување $15,000 седиштето на WPT Турнир на Шампиони, во сезоната завршува настан.Тој, исто така заработи од 1.000 поени за Hublot WPT Играч на Годината трка.Ларсон имале тешкотии заработуваат својот пат во Главниот Настан.Тој помина неколку дена во Калифорнија казино се обидува да заработи седиште преку сателит турнири, но се чуваат пропуштаа.Тој заврши заработуваат малку пари, околу $2,000 и се користи за да се плати за поголемиот дел од Главниот Настан купи-во.Кога на финалната маса беше поставено, Ларсон ќе застане 6 чипс и треба да работат за да се направи тоа на последните два.На крајот, на настанот ќе го стесните да Ларсон и Иан Steinman, со Steinman држи водството на почетокот.Сепак, Ларсон би брзо да се стекнат со земјата и да го преземе водството, постојано влечење далеку.Кога Steinman остана со само неколку големи ролетни, последната страна ќе одат надолу.Ларсон ќе се бутам на реката со-6, и Steinman би повик со џеб Кинг.Царските не беа добри како Ларсон имаше полна куќа, заработувајќи рака и да победи на турнирот.Конечните Резултати: ресторани круна казино комплекс мелбурн.