најголемите ни онлајн покер сајтови

Во април, Станица Казина во сопственост на Дланки Casino Resort во Лас Вегас видов своите работници одлучи да unionize со две од коцкање градот најголеми синдикати.Се чини дека Станица вработените да продолжат да се чувствуваат дека тие треба да имаат дополнителен слој на заштита, како и уште две места во сопственост на казино оператор го следеа примерот.Ова доведува до шест вкупниот број на Станица својства од 2016 дека виделе нивните вработени unionize.Според соопштението од Витанија, Кан на Кулинарски Работници Унија Локалните 226, Fiesta Ранчо Hotel & Casino е најновиот Станица место да се договорат за да се приклучат на унијата.Работниците во одморалиштето гласаа минатиот петок на предметот преку изборите надгледувана од страна на NLRB, и 85% од оние кои учествувале во гласањето рече да.Околу 200 вработени на Fiesta Ранчо имот ќе биде претставена од страна на две синдикати – Кулинарски Работници Унија Локалните 226 и Бармени Унија Локалните 165, од кои и двете се дел од националната ОБЕДИНИ ТУКА унија.Овие се исто два синдикати кои биле зголемување на нивната броеви во текот на изминатите неколку месеци им се заблагодарам на вработените на други места согласил да unionize.Готвач во Fiesta Ранчо, Ronal Portillo, објаснува неговата причина за зачленување во унијата, нудејќи, "јас сум се борат за мојот семејствата иднина.Јас сум дете на Кулинарски Унија гостинската соба придружник, и видов кога моето семејство имаше добри здравствени придобивки.Мајка ми имаше мир на умот, бидејќи таа не мора да се грижите за преземање на мене на лекар.Како родител јас, јас работам напорно секој ден да се обезбеди за мојата фамилија и да се направи оваа компанија успешна – ние не сакаме да се остави зад себе." По гласањето во петок, на друг се одржа во сабота на Зајдисонце Станица, друга Станица сопственост во Вегас.Како и со Fiesta Ранчо, поддршка за unionizing беше големо, со 83% од оние кои учествуваат велејќи Yes.Кулинарски Унија Секретар-Благајник Geaconda Agüello-Kline се вели во соопштението, "Работници се стои и да се борат!Две Станица Казина' својства се гласа за unionize со мнозинство на оваа недела.Ние повик на Станицата Казина, за да веднаш да се преговара и да се решат фер договор за работници во Fiesta Ранчо, Зајдисонце Станица, Дланки, Зелена Долина на Ранч, Палатата Станица, и Болдер Станица." Станица најверојатно нема да го прифати гласови без пали отпор, ако претходните активности се каква било индикација.Кога работници на Дланки Казино се согласи да unionize компанијата наводно, не успеа да го признае акција, што резултира во Националниот Работни Односи Одбор (NLRB) обвинувајќи тоа кршење на федералните законот за работни односи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најголемите ни онлајн покер сајтови.