мелници замокот пред слот машина за продажба

Њу Џерси е регулирана онлајн игри на пазарот срушен претходните месечни приходи рекорд во Март, врвот на $20 милиони марка за прв пат.Бројките објавени денеска од страна на Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот (DGE) покажуваат државата лиценцирани онлајн коцкање оператори генерира приходи од $21.7 m во Март.Фигурата е 40.2% поголеми од истиот месец минатата година и речиси $3m повисока од претходните месечни високо на $18.8 м поставите овој јануари.Онлајн Март лудило беше целосно воден од казино вертикална, што достигна неверојатни 49.4% од година на година, за да само под $19.5 m, додека онлајн покер, кој до неодамна бил покажува знаци на живот, падна 8.5% до $2.25 м, иако таа сума е речиси $100k повисока од њу џерси-лиценцирани покер сајтови заработени во февруари.Златна Грутка е казино-сајт само ја продолжи својата неодамнешна редеа на врвот на приходите на топ листите со неверојатни $6.17 m, целосна милиони повеќе од Грутка е февруари вкупно, и уште еден нов рекорд за држава-лиценцирани оператор.На Грутка сега е рангирана на прво место во приходи во шест од последните седум месеци.На Borgata семејството на сајтови одржува својата второпласираниот позиција со $4.35 m во Март.Казино вертикална возеше повеќето од Borgata е добивки ($3.7 м), иако нејзините покер приходи inched до малку да $650k.Страшно во трето место беше Места Дигитални Игри, кои, исто така, ја имаше најдобрата досега месец со $4.2 м.Одморалишта' казино вертикална пријавени само под $3.3 m, додека неговата покер бизнис – кој вклучува Amaya Игри е PokerStars њу џерси бренд – дојде во само под $909k.На Tropicana е казино-сајт само го донесе во $3.86 m, а со тоа relegating Цезар Интерактивна Забава Њу Џерси до позиција на визбата-жител со $3.15 m, на сите, но $693 на кои дојдоа од казино вертикална мелници замокот пред слот машина за продажба. BETFAIR ДОБИВА ЗАД LIVE ОБЛОЖУВАЊЕ На Златна Грутка беше првата држава-лиценцирани оператор за да стартувате живеат дилер казино производ, но Betfair НАС – која работи под Грутка е казино лиценца – има планови да се приклучат во забава, макар и од дигиталната далечина постои вклучена во хард рок казино. Betfair планови да им овозможи на своите играчи за да се седи на Грутка е живо рулет и baccarat маси, но места е ограничен на Грутка е живеат блек џек маси, поттикнувањето роман решение компаниите се јавувате Влог Зад себе.Влог Зад овозможува вишокот играчи да се одржи страна влогови на дејството на играчи доволно среќни да имаат обезбедено места во Грутка е живеат блек џек маси.Сепак, овие зад bettors се пасивни набљудувачи на акција, и се предмет на одлуките на играчи, всушност, со седиште во виртуелниот маси.Сепак, Залог Зад играчи може да одберете кој вистински bettor на чија акција тие сакаат да piggyback, така најдобро студија за нивната форма пред изборот на вашиот дават.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre има 4 од еден вид во texas holdem.