шансите за добивање на црвено во рулет

NYPD Сина создателот Дејвид Milch, на ум на неколку хит ТВ серии, вклучувајќи Deadwood, gambled далеку multimillion-долар богатство помеѓу 2000 и 2011 година, според судските документи.На Еми наградуваниот писател-продуцент изгуби $100 милиони во текот на овој период, главно на коњи, и сега е $17 милиони евра во долг кон УЈП и живеат надвор од $40-по-недела надоместок од неговата сопруга Рита, Milch.Г-ѓа шансите за добивање на црвено во рулет. Milch сега го тужи на неколку бизнис менаџерите, Nigro Karlin Segal Feldstein & Bolno LLP (NKSFB), за $25 милиони евра, врз основа на тоа дека тие не успеа да открие за нејзиниот степен на нејзиниот сопруг е долг.Според судските документи, NKSFB на крајот се приближува, Г-ѓа Milch во Март 2011 да се покаже нејзиниот "printout детали сите проверки кои [Дејвид] Milch побарал од NKSFB и cashed на racetracks за коцкање помеѓу јануари 2000 година до Март 2011 година," од кое време штетата беше направено.Кога Рита праша Мики Segal, друштвото е управување со партнерот, зошто тој не кажам порано, тој, наводно, му одговорил: "Ние се плашиме да биде отпуштен од работа." Тоа беше само еднаш, Г-ѓа Milch биле направени свесни за големината на проблемот кој таа беше во можност да се направи една интервенција, инсистирајќи дека нејзиниот сопруг се запре коцкање и бараат помош, вели таа.На поднесување, исто така, тврди дека неколку биле принудени да ги продаваат своите Brentwood семејниот дом на 25 години, како и куќа во Марта е лозови Насади шансите за добивање на кралската рамна во покер. "Ние не веруваме дека овој случај нема никаква заслуга законски или фактички", вели Патриша Glaser, NKSFB е адвокат, "и ние сме многу разочарани дека тие ќе се обидат да sully на нашите клиенти репутација, во нашиот поглед, без основа на она." Како за Дејвид Milch, поранешен racehorse сопственикот, тој често се зборува во минатото на неговата зависност личност и симпатија за обложување шансите за добивање на кралската рамна во texas holdem. "Јас бев пијан сите преку колеџ", изјави тој се Напишани од Страна на списанието, сите на патот назад во 1998 година.

"[Еднаш] јас не се вратам на мојот стан за шест месеци.Многу луѓе се она што се нарекува " висок функционирање зависници.' Јас бев еден од тие." Milch, исто така, создаде свој телевизиски paean на коњ тркачки индустрија наречен Среќа, која траеше од 2011 до 2012 и со ѕвезда Dustin Хофман.Шоуто беше откажана брзо, во голема мера се должи на бројни наводи за злоупотреба и злоупотреба на животни во снимањето, вклучувајќи и повеќе од еден euthanization на повредени коњ. "[Тркачката патека] е место на двете фасцинација и страв чија основна приговори се prehistorical", изјави тој Секојдневно Трки Форма во интервју за шоуто шансите за добивање на три од еден вид во покер. "Тоа има врска со човекот ostensible усовршувањето на неговата околина и потчинување на исходот.Човекот сака да мислат дека тој е господар, но, всушност,, кога тие се 40 метри од целта, ќе сфатите тоа нели доби многу да се направи со вас сега." Притиснат на колку често тој отиде во трки, тој рече: "тоа зависи од Тоа кој сум и што сум ги лаже." историја на коцкање во сад.