Wrest точка казино вклучена вечера

Quickspin, шведски онлајн игра услуги, влезе во договор со онлајн казино оператор Г-Зелена.По договорот, Quickspin сега ќе биде обезбедување на Малта-лиценцирани Г-Зелена со двете десктоп и мобилни верзија на својот постоечки пакет на производи.Вклучени во содржината прецртаните се нови изданија како што се Razortooth, Кристал Кралицата и наскоро да биде објавен Вториот Штрајк.Даниел Lindberg, Quickspin е извршен ДИРЕКТОР рече, "јас сум навистина задоволен да се влезе во ова партнерство со Г-дин Green, чиј мобилен-прво филозофија е многу слична на нашата.Тие се многу успешни во последно време и имаат поголем база на клиенти, кој се случува да се сакаат и нашите постоечки каталог на слотови и нови изданија.Јас сум исто така се убедени дека Г-дин Грин ќе имаат корист од испорака на игри на нашата платформа и иновативни промотивни алатки кои доаѓаат со нив", според igamingbusiness.Енди Braithwaite, Г-дин Зелена Казино Директор додаде, "Нивните игри и промотивни алатки кои ги поддржуваат нудат операторите како нас многу добар играч задржување стапки и се одличен приходи генератори." Во релативно кратко време, Quickspin, која беше основана во 2011 година, стана топ развој студио за двете вистински пари и социјална казино игри.Една од компанијата основачи, извршен ДИРЕКТОР Даниел Lindberg, дојде од Стокхолм-основа Нето-Забава и има големо искуство во телеком индустријата.Исто така, од Нето Забава, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Производи, Matts Westerlund, стана познат по својот иновативен дизајн wrest точка казино вклучена вечера. Quickspin е трета основач и неговиот ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Стратегија, Јоаким Timmermans, беше член на Unibet е извршен тим, според веб-страницата на друштвото.Трите заедно ги покрие двете операторот и снабдувач страни на искуство, кое им помогна им овозможи на компанијата да се вклучат поголем дел од водечките оператори во Европа меѓу неговите муштерии wrest точка казино вклучена ручек.

Quickspin најави партнерство со Релаксираат Игри претходно оваа година, што овозможи подигнување на сопствена платформа.Оваа година компанијата, сега лиценцирани во повеќе јурисдикции, е потпомогната од страна на платформа и сега има потпишано договори со повеќе од 25 оператори.Покрај тоа, оператори сега може да се привлечат и задржат играчите бидејќи тие се во можност да ги разликува своите придонеси, поради некои нови и уникатни промотивни алатки доставени во каталогот на мобилни и веб-базирани содржини што се поддржани од страна на платформа. wrest точка казино евтини сместување.