што се достапни временски слотови

Островот на Cebu е брзо да стане следната дестинација—по Манила—за онлајн коцкање оператори во Филипини. Cebu Дневни весници објавија дека онлајн коцкање оператори' побарувачката за Cebu канцеларија простори пораст од 25,700 квадратни метри во 2017, сметководство за една четвртина заведени трансакции, минатата година.Податоците обезбедени од страна на имотот консултантска фирма Colliers International Филипини покажува дека постојат најмалку две меѓународно лиценцирани коцкање оператори во Cebu.Една од фирмите зазема 22,000-метар квадратен простор во Кула 1 Плаза Магелан во Mactan Newtown во Lapu-Lapu Градот, додека други се отвори речиси 3,700 квадратни метри деловен простор во Импулс Зграда во Cebu Бизнис Парк во Cebu Градот.Додека Бизнис Процес Аутсорсинг (АУТСОРСИНГ)-Глас компании продолжуваат да доминираат во канцеларија пејзаж, Colliers рече дека онлајн игри на бизнис се појавуваат како критична пејзаж во Филипините островот.Всушност, Colliers' Истражувања Менаџер Џои Bondoc напомене дека онлајн коцкање оператори се sup за канцелариски простори во Cebu е Mactan Островот и Mandaue Градот, каде канцеларија работни места што се снимаат. "Со поповолно локалните регулаторното опкружување, ние очекуваме префрлани коцкање да стане главен соработник на заводот земат во Cebu," Colliers рече, според вести штекер.Имотот аналитичар, исто така, истакна дека повеќето Кинески коцкање оператори имаат тенденција за купување на станбен имот во куќата на нивните странски работници.Филипините сопственост на програмерите сега се во потрага на онлајн коцкање фирми да се игра месија и спаси ладење канцелариски простор сектор во услови смалувањето на АУТСОРСИНГ инвестиции.Минатата година, Colliers предвиде дека онлајн коцкање сектор ќе биде сребрена обвивка во Филипините канцелариски простор, особено по Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCOR) издадени останатите осум од 53 Филипините префрлани игри оператор (POGO) лиценци што се достапни временски слотови. PAGCOR стол Андреа Domingo проценува дека земјата е бруто игри приходот ќе се зголеми за да се PHP186 милијарди долари (US$3.57 милијарди долари) со најголемиот дел од растот доаѓа од POGO licensees се што треба да совет казино домаќин. Domingo рече PAGCOR планира двојно да го зголеми својот приход цел за POGO лиценца носителите на PHP6 милијарди долари (115.2 милиони) оваа година од PHP3 милијарди долари (56 милиони евра) во 2017 се што треба да совет блек џек дилери. "Colliers гледа сегашната администрација на инфраструктурата на имплементација и децентрализација удар корист Cebu, како што е најголем бизнис дестинација надвор Метро Манила.Ова треба да примами повеќе префрлани коцкање, АУТСОРСИНГ, KPO и традиционалните фирми да се постави продавница или да се прошири операции," според Colliers извештај.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre се што треба да совет казино дилери.