Geant казино Call Of Duty студената војна

На месец Мај се одбележува игри вклучите javascript за федерално признат Washoe Племе, кој се наоѓа во Gardnerville, Невада.Минатата година во Мај, Washoe Племе одржа официјалниот гранд отворањето на својата прва игри објект, на Таа Шу Казино, кој се наоѓа на Автопат 395 Југ во unincorporated град на Gardnerville, на околу 20 километри јужно од Езерото Тахо.Претпријатието беше единствен заеднички напор помеѓу Poarch Бенд на Крик Индијанци на Atmore, Алабама и Washoe Племето на Невада и Калифорнија.Партнерството исто така се прошири и на патната плаза се наоѓа на веб-страницата.Во времето, Washoe Племенски Стол, Нил Mortimer, рече дека отворањето на казино и во партнерство со Poarch Бенд на Крик Индијанци беше уште еден чекор кон племето е долгорочна цел на економската самостојност.На Washoe Племенски Совет започна процесот на исполнување на условите потребни за да се квалификува за Нови Пазар Даночни Кредити (NMTC) во 2014 година, според Рекорд-Курир.Речиси три години подоцна, на Патување Плаза, која се наоѓа во непосредна близина на Wa Таа Шу Казино, отвори своите врати.На $11.78 милиони Wa Таа Шу Патување Плаза се наоѓа на племето е резервација во Невада, која е една од четирите вклучувајќи Стјуарт, Carson Колонија, Висеше На Lel Ti Заедница, и Dresslerville Заедница.На Washoe почна изградбата на 6,000 квадратни метри објект во Мај 2015 година и заедно со изградба на работни места во текот на развојот, на околу 125 нови работни места беа остварени во ниски приходи заедница, според новинската агенција.Покрај тоа, по кршењето на земјата во ноември 2015 година, во Мај следната година, лента за намалување на церемонијата го означи отворањето на дури 13.500 лица квадратни метри Wa Таа Шу Казино, која се карактеризира со 4,600 квадратни метри игри кат со 130 state-of-the-art игри.Објектот е исто така дом на на-сајт семејство-стил ресторан дека седишта 80 удобно.Тоа вклучува бар и е Carson Долина е само бафет.Племето е назначен дополнителни 4.000 квадратни метри за планови за проширување на игри подот во иднина.На Washoe Племе е составен од речиси 1,500 запишани членови, и на својот Племенски владата е составена од врховниот управно тело познат како Washoe Племенски Совет, кој се состои од дванаесет членови, вклучувајќи Племенски Претседател.Племенски казино е Carson Долина е четвртиот најголем игри сопственост.Во моментов постојат три казина во Douglass Каунти, вклучувајќи Carson Долина Ин, Sharkey е Грутка и Топаз Ложа и Казино. geant казино call of duty студената војна.