нови казино 303 и северна

Коцкање рација од страна на Малезија полицијата четврток доведе до апсење на девет осомничени, според официјална новинска агенција извештај.Валута и коцкање опрема беа запленети.Малезија Национална Новинска Агенција (Bernama) се изјасниле полицајци во северозападниот дел на државата на Пенанг запленети RM19,641, што работи надвор да НИ$4,726, од куќа се наоѓа во Kampung Tanah Liat.На престој била под кирија од страна на индустријата за операција.Полицијата, исто така, заплени чипови, коцки, мобилни телефони, модеми, и коцкање забелешка трудови, во извештајот се додава.Осомничените се вклучени пет мажи и четири жени.Тие се разликуваа во однос на возраст од 42 до 56 нови казино 303 и северна. Тие се соочуваат со обвиненија за нелегално коцкање и јавните здравствени правила, во извештајот се додава.На синдикатот е изнајмување на куќа во текот на изминативе три месеци, а 48-годишниот маж, кој беше уапсен е на ум во обезбедување на сите коцкање предмети да се спроведе онлајн 'Si Goh Lak' тип коцкање," Seberang Perai Tengah област полициски службеник Shafee Abd Samad беше цитиран во извештајот.Осум други осомничените наводно работел во онлајн коцкање операција.Операцијата се користи WeChat мобилни плаќање стан да го преземе влогот, полицијата рече.Работата покрена илјадници ringgit (локална валута) дневно во приходите, полицијата рече.Во неповрзани инцидент во текот на месец април, Пенанг полиција упаднаа друг нелегални онлајн коцкање операција.Четири осомничените биле уапсени во рација на престој во Jalan Casa Residensi.Операцијата беше снема зголемување на резолуцијата владение, според Bernama.Тоа исто така го покрена илјадници ringgit во профитот.Осомничените биле или се 36 или 37 години.Секој беше машко.Тие се соочуваат со коцкање трошоци.Просториите се користи како call центар за онлајн коцкање," Пенанг полициски службеник Rahimi Mohd Ра'ais беше цитиран во април извештај.Тој рече дека работата насочени локалните жители, особено на старите и Индонезиски државјани.Операцијата често се преместени за да се избегне детекција од страна на полицијата, во извештајот се тврди.Тоа беше достапен да онлајн играчи 24 часа дневно.Во текот на рација, полицијата заплени три компјутерски монитори, двајца централна обработка единици, модем, рутер, и разни документи, полицијата рече.Исто така, во 2019 Малезија полиција упаднаа на нелегални онлајн игри работа која нуди повеќе од 200 игри.Дека рација доведе до апсење на 100 Кинески државјани во близина на Куала Лумпур, на нацијата главниот град.Севкупно, полицијата приведени 83 мажите и 17 жени, како и еден локален жена.Тие се соочија со нелегално коцкање и имиграција на обвинението, според BenarNews, онлајн организации за вести поврзани со Радио Слободна Азија.Вести извештаи за различни за работа е профитот.Сонцето рече дека заработил повеќе од RM18,000 ($4,301) на ден нови казино 50 слободен врти без депозит. BenarNews рече дека тоа е RM72,000 ($17,244) дневно.Полицијата заплени 66 лап-топ компјутери, 23 персонални компјутери, 555 мобилни телефони, 11 модеми, и осум рутери од работењето, BenarNews пријавени.Во 2019, Куала Лумпур полицијата главен Комесарот Datuk Seri Mazlan Lazim објави дека властите се добива тешко со нелегални онлајн коцкање во Куала Лумпур.Во 2017, националната влада претходно најави иницијатива за да се избришат нелегално коцкање. нови казино 2021 велика британија без депозит бонус.