филм покер на смрт

Казино игри ќе наводно, не се вклучени во она што е сигурно да се биде долга листа на услуги во две Цезар Забава Корп (NASDAQ: CZR) одморалиште хотели доаѓа подоцна оваа година, на под-изградба Bluewaters, човекот-направени се меша-користете остров кој се наоѓа околу 1,600 нозе исклучување на Jumeirah Beach Residence крајбрежје, во Дубаи, Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ).Според Заливот Вести, Маркетинг Главен Извршен за Дубаи Одделот за Туризам и Трговија, Issam Kazim, потврди дека не постои желба да се воведе казино игри во тоа време и дека наместо казина, тие се фокусираат повеќе на тематските 'дестинација и искуство.' Американскиот коцкање гигант се очекува да влезат во Дубаи како hotelier за прв пат кога компанијата е првиот не-игри одморалишта, Цезар Палата Bluewaters Дубаи и Цезар Bluewaters Дубаи, со вкупен број на 479 хотел копчињата, отворете подоцна оваа година на $2,1 милијарди Bluewaters проект за развој.Откриен на февруари 13, 2013, Meraas Држи почна изградбата на остров [Bluewaters] во Мај 2013 година, а наводно ќе вклучуваат $270 милиони Ain Дубаи, а 689 метри височина гигант за набљудување на тркала, која изградба започна во Мај 2015 година, заедно со речиси 200 мало и јадење концепти, станбени, угостителство и забавни зони.Заливот Деловни извештаи дека Meraas Држи рече дека договорот го потпиша со Цезар Забава е за " семејно ориентирани дестинација." Наречен втор Цезар Палата, Цезар Палата Bluewaters Дубаи ќе наводно, (pdf) функција 178 соби, состанок и конвенцијата простор, шест ресторани, затворен и отворен базени и 6,781 квадратни метри спа заврши со посветен спа центар.Цезар Bluewaters Дубаи ќе наводно функција 301 соби, 9,149 квадратни метри настан сала, три ресторани и два надворешни базени.Двете пет-ѕвезда луксузни хотели ќе наводно споделување .27 километри долга приватна плажа и се отвори во Q4 оваа година.Иако е нелегално коцкање во ОАЕ во согласност со Исламските закони, алкохол се уште се служи во рестораните и баровите поврзани со хотели.Абдула Ал Habbai, Meraas група претседател, рече, "ознака За земја аранжман со Цезар Забава, која има за цел да воспостави Bluewaters како светска класа туристичка атракција со ексклузивни меѓународни можности за забава, е значајно достигнување за emirate е просперитетна угостителство и забава сектори," според вести штекер.Претседателот на Цезар Забава, Марко Frissora, рече дека договорот се очекува да се направи Bluwaters на "регион е топ угостителство, јадење и забава дестинација".Минатиот месец, MGM Угостителство, поделба на MGM Места Меѓународни, беше избран од страна на Дубаи владата во сопственост на недвижен имот на друштвото за управување Wasl за Управување со Средства да се развие и да работат на 26-акра брендирани beachfront развој.Проектот ќе го одбележи регионални debuts на MGM брендови MGM Живеалишта и MGM Hotel заедно Дубаи верзија на MGM во сопственост на Bellagio Лас Вегас да се наоѓа на Jumeirah плажа.Се шири низ сопственост, таму ќе наводно се 1,000 соби и 10 вили.Локацијата тврди дека да се биде најдолгиот се водат на водата некогаш да се развива во Дубаи и се очекува да биде завршен во 2021. филм покер на смрт.