како да започнете со казино испитување

Мичиген е на внатрешните онлајн коцкање изгледите се појави слабо – најмалку, во блиска иднина – по сите три Детроит казина и најмалку еден од државата игри племиња изрази противење на новото законодавство.Во среда наутро, на Мичиген претставничкиот Дом' на Регулаторната Реформа, Комисија одржа информативен слух за новата HB 4926 онлајн коцкање бил воведен оваа недела од страна на Комитетот за претседател Rep како да започнете со казино испитување.
Брант Iden (на сликата) како да започнете со казино во гоа. Iden започна постапката исклучување со прогноза дека "iGaming ќе стане закон во државата Мичиген", иако тој квалификувани дека оваа "нема да биде брза процес" и без глас се очекува на HB 4926 во скоро време.Во различни слушни на различни Мичиген онлајн игри на законот во Март, Детроит три комерцијални казино оператори – MGM Одморалишта, Моторни Градот и Greektown – сите изрази неутрален став кон законот.Во средата, сите три оператори испратени известувања дека додека тие го поддржуваат концептот на онлајн игри, тие се противат на HB 4926 како воведен.Во меѓувреме, додека четири на државниот 12 племенски игри оператори изразени опозицијата во Март, само еден – на Nottawaseppi Huron Бенд на Potawatomi, која работи на FireKeepers Казино и Хотел во Битка Крик – испратено никакви информации за слух, велејќи дека тоа се противи на HB 4926 но планови за да се обезбеди "конструктивен фидбек" на сметка е спонзор.Намалувањето во вокал опозицијата од страна на племиња кои би можеле да се рефлектираат HB 4926 не вклучувајќи услов за племиња да се откаже своите суверени имунитет, со цел да учествуваат во онлајн коцкање, како што беше планот согласно претходните записи.Или тоа, или племиња имаат малку верба дека законот ќе се направи каков било напредок во законодавната власт и затоа не може да се пречи да се заземе став или начин.Мичиген Игри Одбор за Контрола заменик директор Дејвид Murley (на сликата десно) сведочеше дека регулаторот е "неутрална" на HB 4926, нагласувајќи дека регулаторот веќе онлајн регулаторната искуство преку Мичиген Лотарија е iLottery платформа.Но Murley посочи неколку потенцијални правни пречки се соочува онлајн коцкање, вклучувајќи го и фактот дека HB 4926 изјавува дека онлајн wagers се смета да се случува во внатрешноста на државата-лиценцирани казино, без оглед на коцкар е физичка локација.Ова е со намера да се во согласност со јазикот на државата, уставот, но Murley рече тој беше "не е сигурно дека е она што уставот што е замислено." Murley, исто така, сугерираше дека додека регулаторот може ефикасно да се справи со три Детроит казина " online активност, HB 4926 може да резултира во 12 различни регулаторни структури преку изменет племенски compacts ресторани во карпа замокот казино. Murley, исто така, истакна дека HB 4926 онлајн приходи данок од 15% е предмет на намалување заснова на потребата да се renegotiate племенски compacts ресторани во клубот миконос. Murley предложи онлајн стапка би можела да слајд толку ниско, како 6%, и се прашувале како тоа ќе влијае на три Детроит казина, чие земјиште-врз основа на приходите се оданочува 23-24%.Други говорници беа вклучени Покер Играчи Алијансата е Џон Pappas, кој се обидел да изврши неговиот вообичаените рутински на вчитување меѓународно лиценцирани онлајн коцкање сајтови за да покажат дека онлајн игра веќе е сеприсутниот во државата.Само што овој пат тој се најде блокиран од страна на законодавната власт е во куќата на софтвер, со кој се забранува коцкање активност на просториите.Друг ненамерно комично дошол моментот кога Rep казино. Роџер Huack quizzed Pappas на зошто Мичиген коцкар ќе изберат да облог со државата-лиценцирани сајт наместо меѓународен веб-сајт.Оваа побарано Iden да interject дека многу од овие "бескрупулозните актери" сакаат да ги плаќаат своите клиенти со Bitcoin, "кој не може да се купи намирници со," раскошно покажувајќи дека Iden никогаш не еднаш во својот живот го посетија Bitcoin размена, или повеќе шанси изгледи дека Bitcoin може наскоро да биде повеќе вкоренет во реалноста отколку на НАС greenback.Денот е сведоштво беше испуштивме надвор со претставници на Ѕвездите Група да се потврдува својата заложба за онлајн безбедност и проблем коцкање ублажување, додека Коалицијата да се спречи Интернет Коцкање испратени најмен shill заедно да ја рецитираат на групата, сигурно nonsensical зборува поени.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ресторани во choctaw казино pocola.