Cuadro де Perro Jugando покер

Bookmakers во велика БРИТАНИЈА може да има намалија шансите на Џереми Corbyn стане земја е следен премиер.Но тие најверојатно не се премногу возбудени околу изгледите на "hung парламент" претставува нивната индустрија.Британија се разбуди минатата недела, откако во петокот шок изборниот резултат веќе малку нервозен за тоа што лежат пред него.За bookmakers, во прашање одеднаш станува судбината на нивните расте потпирање на приходи од фиксна-шансите обложување терминали.Акции во големи мало bookmakers се паднати од изборниот резултат.Баркли проценува дека оваа недела дека Ladbrokes Корали, лидер на пазарот за продажба на мало обложување, ќе го изгубат £439 милиони евра во приходи од следната година, ако FOBT удели се намали за да £2, додека ривал Вилијам Хил ќе ја изгуби £288 милиони евра cuadro де perro jugando покер. FOBTs сега сметка за речиси 50 проценти од земјата-базирани букмејкер профит.Под Конзервативна влада, Британскиот bookmaking индустрија може да ги убеди себеси дека FOBTs ќе се чуваат релативно безбедно, благодарение на милиони во данок на приходи на машини во моментов се генерираат.Но со обесени парламент во контрола, која статус одеднаш е помалку јасна.На многу контроверзна машини, 35,000 на кои се инсталирани во обложување продавници низ целата земја, им се овозможи на купувачите да се обложи до £100 секои 20 секунди на дигитални фиксни-шансите казино игри, обично рулет.Критичарите велат дека FOBTs придонесе до зголемување на криминалот и проблем коцкање, и оприличавам нив да крек и кокаин.Една неодамнешна крст-партија преглед се препорачува кратење на максималниот удел од £100 до £2, предлог сретна со аларм од bookmaking индустрија.Но, Здружението на Британски Bookmakers balked, тврдејќи дека таквиот потег би можел да го чини некои од 20.000 работни места и сила стотици обложување продавници да се затворат.Има формирана нестабилно сојуз со Демократски Unionist Партија на Северна Ирска, Премиерот Тереза Може да е владата сега има тенки мнозинство против неколку опозициони партии, сите од кои би можеле да бидат gunning за FOBTs.На пазарот на Партијата Џереми Corbyn е водечки дека полнење, па дури и DUP има изрази противење на машини.Од неговата партија е манифестот: "Ние ќе се намали максималната удел на Фиксна Шансите Обложување Терминали од £100 до £2 .. cuadro де лос perros jugando покер. на Труд, исто така, ќе се законски основа за зголемување на доцнењето помеѓу врти на овие игри, со цел да се намали зависност природата на игри." На ABB спорови било каква сугестија дека машини се штетни или дека промената на обложување граници ќе има драматично влијание sault света марија ми казино.

"Важно е да се признае дека последните независни докази покажа дека не постои врска меѓу гејмерски машини во обложување продавници и проблем коцкање," sault sainte мари kewadin казино.