сан мануел казино слот машини

Цреша AB (publ) има денес назначен Кристин Rankin како CFO за Цреша AB (publ) и таа ќе ја преземе својата позиција со непосреден ефект.Каролина Haglund Strömlid е назначен за Шеф на Инвеститорот Односи и Комуникација за Цреша AB (publ).Кристин Rankin има солидна основа во рамките финансии, од неодамна работи на Nasdaq.Пред тоа таа беше ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ Финансии на Serneke Група AB и Раководител на Корпоративна Контрола на Spotify AB сан мануел казино слот машини.

Rankin претходно беше овластен сметководител и партнер на PwC до 2014 година сан мануел казино морски бафет. Таа има диплома по економија од Стокхолм Универзитетот сан мануел казино безбедност работни места. Rankin ќе ја преземе позицијата како CFO за Цреша AB (publ) со непосреден ефект.Каролина Haglund Strömlid има претходно работел како Раководител за Односи со Инвеститорите на Com Полите Држи AB, виш советник за IR & PR на Intellecta Корпоративни AB и Шеф на одделот за Корпоративни Комуникации & Односи со Инвеститорите на АП Ресурси AB среќа нерешено онлајн казино во австралија. Haglund Strömlid има магистер по економија од Örebros Универзитетот.Андерс Holmgren, извршен ДИРЕКТОР на Цреша AB, рече: "јас сум со нетрпение очекувам да работат заедно со Кристин и Каролина.Заедно ќе продолжат да се развиваат Цреша како брзо-растечка компанија, како и управување со цврсти позиции Цреша има низ сите свои деловни области.Оваа промена е дел од нашата подготовка да бидете во можност да се тргува на Nasdaq Стокхолм, и понатаму да се обезбеди Компанија со солидна надлежност во рамките на двете финансии и за односи со инвеститорите и комуникации." Во врска со оваа промена, Одборот на Директори на друштвото за Цреша AB, заедно со извршниот ДИРЕКТОР на Андерс Holmgren, одлучи да се направи структурна промена на менаџерскиот Тим на Цреша AB (publ), кој сега ќе се состои од извршниот ДИРЕКТОР на Андерс Holmgren, CFO Кристин Rankin, Развој на Бизнисот и Партнерство Службеник Morten Klein и Раководител на Инвеститорите Однос & Комуникации Каролина Haglund Strömlid.Александар Pettersson ќе остане во финансии тим во рамките на Групата.Одговорности и улоги ќе бидат појасни во иднина.Информациите во ова соопштение се информации кои Цреша AB (publ) е потребен за да се открие под Пазарот на ЕУ Злоупотреба на Регулативата (ЕУ).Информацијата е предвидено од страна на подолу контакт лица за објавување на Марс 31 декември 2017 во 16.30 ЧАСОТ.За понатамошни информации, ве молиме контактирајте: Андерс Holmgren, извршен ДИРЕКТОР на Цреша AB (publ), Мобилен +46 708-607 534, e-mail; [email protected] Цреша во краток Цреша е шведски иновациите и брзо растечки игри компанија основана во 1963 година среќен патка казино елена мт. На бизнис стратегијата е да се создаде акционерска вредност од поседување и развој на иновативност и профитабилни бизниси во рамките на игри на среќа и казино индустријата.Цреша работи во рок од пет различни бизнис области, Онлајн Игри на среќа преку Цреша iGaming, базирани на успешност Маркетинг преку Игра Салон, Игри Технологија преку XCaliber.Игра за Развој преку Yggdrasil Игри и Ресторан Казино преку Цреша Spelglädje.Целта е да се зголеми органското во комбинација со стратешки придобивки од брзо-растечки компании.Цреша вработува околу 900 луѓе, и има повеќе од 5,600 акционерите.На Компанијата Б-акции се наведени на AktieTorget.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre среќен патка казино без депозит бонус кодови 2021.