данок на договорот канада нас коцкање

Лотарија технолошки услуги и гејминг машина снабдувач Научни Игри Корп е именуван нов човек да го замени гејминг индустријата ветеран Гевин Исаков како и нејзиниот извршен ДИРЕКТОР, потег што испратени акциите на компанијата plummeting.Кевин Sheehan, поранешниот главен извршен директор на норвешката Крстарење Линија Holdings Ltd., беше прислушувани да го преземе целиот пост на извршен ДИРЕКТОР и претседател на Научни Игри, додека Исаков ќе стане заменик претседателот на одборот на директори данок на договорот канада нас коцкање. Sheehan, кој беше норвешката е извршен ДИРЕКТОР за седум години, беше заслужен и за водење на крстарење линија на операторот преку иницијална јавна понуда во 2013 година не империја казино отворен денес. Сепак, Sheehan—коцкање индустрија новодојдените има некои големи чевли да се пополни не пердув паѓа казино докрајчи. "Со оглед на Г-дин Исак е се 'култен статус меѓу игри инвеститори, ние смисла постојат некои сопственици, кои останале верни на акциите, бидејќи на неговиот директен надзор, кои сега може да биде повеќе обврзани да излезете на име" Stifel Nicolaus & Ко.аналитичар Стивен Wieczynski рече во една белешка, според Блумберг.Минатиот петок, акциите на коцкање технолошки услуги веќе паднал 16% на $8.53, најголемиот intraday капка снимен во Њујорк од ноември, вести штекер пријавени.Вести на Исак повлекува надолу може да се најде на пазарот исклучи стража, но аналитичарите на Унијата Игри веруваат дека Sheehan е термин означува промена во Научно-Игри' фокус од интеграција на deleveraging не коцкање помине во небраска.
"Ние веруваме дека доаѓањето на Г-дин Sheehan е позитивен со оглед на неговата докажано искуство и успех со навигација предизвикувачки работни услови и применети биланси на состојба.Што е уште поважно е дека Г-дин Исаков во својата нова улога како заменик претседател ќе остане со полно работно време до крајот на годината да ја надгледува транзиција," Сојузот Игри аналитичар Џон Уредба се вели во забелешка.Научни Игри направени неколку висок профил донесени во изминатите неколку години, вклучувајќи и договори за Bally Технологии и WMS Индустрии, кој зголеми на компанијата долгот да $8.4 милијарди долари.Сепак, Декрет рече Научни Игри е правење големи напори со почеток во вториот квартал од 2016 година да се намали долгот со откуп $66 милиони на субординирани обврзници со попуст.Досега, компанијата имаше само генерирани $15 милиони евра на слободен готовински тек (FCF) ubuntu проверете број на слотови ram меморија. "Она што е охрабрувачки сеуште е дека компанијата останува FCF позитивен и на долг оптоварување останува да се управува, сега за сега.Меѓутоа, на патот кон deleveraging останува тежок, и ние со нетрпение очекуваме во наредните квартали за да слушнете како Г-дин Sheehan ќе се обрати на билансот на состојба," Уредба рече.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ucuz покер чип fiyatlar.