казино во близина на висконсин Rapids Wi

Horseracing е популарност меѓу љубителите не покажува знаци на двоумење како attendances eclipsed шест милиони денари за само трет пат.Бројките објавени од страна на Racecourse Асоцијација покажа attendances за трета година работи како фигура хит 6.1 милиони евра во 2011, што претставува зголемување од 6.6%.Покрај тоа, просечната дневна attendances зголемен за 1% и тоа се одразува на напорна работа индивидуални курсеви се прави казино во близина на висконсин rapids wi. "Јас сум многу задоволен да се види racecourse присуство на до за трета година по ред и да се пробие на претходниот рекорд е фантастична," Стивен Atkin, главниот извршен на Racecourse Асоцијација, рече.Курсеви напорно работи на маркетинг и нови Qipco серија имаше огромен ефект врз добивки гледа, и Atkin додаде: "Финансиски тоа е многу тешко време за луѓето во моментот, па тоа е одмазда на пример работа се врши на Британија е racecourses дека се повеќе и повеќе луѓе се ужива на денот излезе на трки.Еден од спортскиот успех приказни беше в.д казино во близина на зимски парк ко. Британски Лигата на Ден, што се одржа во Ascot во октомври.Трката ден привлече 26,000 гледачите и претставува речиси двојно износ кој присуствуваше на настанот на Ascot еден заменува – на Шампиони Удели картичка во Newmarket.Вести ќе биде поттик за спортско обложување индустрија која има коњ тркачки во неговото срце.Тоа не може да се одржи сјај на други спортски но "Спорт на Кралевите" се уште е многу важен за коцкање индустрија.Сега, ако само не беше решение како ова да го наметнат дебата и сè ќе се решат!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино во близина на зимската градина fl.