Apodos став Jugadores де покер

Јапонски казино име магнат Kazuo Okada е во потрага да се прошири неговото стапало во Филипини преку е можно задна врата листата.На Филипините Ѕвезда објави дека Okada е да си поигруваат со идејата за приклучување на Филипините Берза преку задна врата листата.Трговци во Филипините bourse се шпекулираат дека Okada е на штрек за Филипините наведени компанија да се здобијат со.Пазарот инсајдерите, особено се внимава на Хемиски Индустрии на Филипини (ЦИП) и LMG Хемиски Корп ЦИП, кој е главен акционер на LMG, наводно, е продажба на 65.92 проценти од својата shareholdings во компанијата apodos став jugadores де покер.
Okada, кој беше повикан на разговор на маргините на АСЕАН Просперитет за Сите Самитот одржан минатата недела, потврди дека тој е заинтересиран да се приклучи на Филипините bourse но инсистираше на тоа дека тоа е сепак само една опција аполон казино депозит бонус кодови. "Ние се уште се во процес на размислување за него, па ништо не е финализиран.Тоа е само се смета дека од овој момент," Okada рече.Она што е сигурно во право сега, според Okada, е работа на следната фаза на Okada Манила интегрирани казино комплекс треба да коцкање реклами се забранети. "Околу 300,000 квадратни метри ќе бидат развиени за нашите следната фаза.Ние ќе се подготвуваат за Фаза 2 почнувајќи крајот на оваа година," Okada рече треба да казино коцкање се правни.
Okada Манила, која започна со работа во декември минатата година, е на третото одморалиште за да се отвори во 100 хектари Забава Град во Pasay.На $2.4-милијарди сопственост првично беше закажана да се има неговата целосна отворање на февруари минатата година, но целната датум е променет на крајот на Март како "изградба фокус е на ВИП казино подови, ресторани, светска класа фонтани и други објекти во рамките на подготовките за големото отворање." Интегрирани казино одморалиште може да се пофали дека е голема пресвртница во Филипините туризам, особено со додавање на својата $30 милиони светлосни и чешмата што ривали две од најпопуларните фонтани во светот треба да коцкање биде дозволено во училиштата. Okada Манила има игри подови кои можат да се сместат до 500 маси и 3,000 слот машини, премија шопинг шеталиштето и импресивен ноќен клуб и затворен плажа клуб.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre треба да коцкање и обложување спортски се нелегални или треба владата да го регулира тоа.