треба да казино коцкање се правни

Ли Дејви ви обезбедува со 3-барели на чиста вредност со Глобалната Покер Лигата тема по Берлинскиот Мечки ѕвезда Џеф Бруто знаци спонзорски договор со 888Poker, ЛА Зајдисонце Ѕвезда Fedor Holz победи на $50к Супер Висока Ролери, и Алекс Dreyfus изданија првиот прилепува на Коцка.Џеф Бруто ќе биде облечен 888Poker печ за време на траењето на неговиот Светската Серија на Покер (WSOP) мелење.На 29-годишно девојче од Ен Арбор, МВР, направени на објава на Твитер, додека тој се натпреваруваше во Colossus II.
— Џеф Бруто (@JeffGrossPoker) 4 јуни 2016 година Бруто заработил блиску до $2.5 m во живо на турнирот заработка вклучувајќи и неколку блиски shaves во Светот Покер Турнеја (WPT) и WSOP настани, вклучувајќи ги и кариера-висока $476,890 за завршувањето на трети во WPTAlpha8 настан неколку години назад.Тој исто така заврши второпласираниот да Sorel Mizzi во partypoker Премиер Лигата VII.Лас Вегас жител е совршен избор за 888Poker.Бруто има сериозен live stream поставување на Www.twitch.tv/jeffgrosspoker со 247,541 единствени ставови и 12,517 следбеници.Тој, исто така, обезбедува изложеноста на брендот благодарение на неговата поврзаност со Глобално Покер Лигата (GPL).Берлинскиот Мечки ѕвезда се појави во две шест max настани завршувањето на втора и трета и еден главите-up натпревар, каде што тој го зеде Тод Brunson на средства за чистење со 3-0. Тој заработил 17 поени за тимот, иако тие имаат многу работа да се направи во текот на Летото Серија како што во моментов ја извршува една од двете дното места во Евроазија Конференција. GPL: На Коцка е Откриено; Стока Пристигнува Бруто-е една од неколку млади пионери кои сте за да се направи покер историјата кога тие ќе се натпреваруваат во 20-метарски soundproof коцка за време на GPL Лето Серија.Алекс Dreyfus објави првите слики од Коцка во која мора да се рангира како еден од proudest моменти од неговиот живот.Неговите соништа се буквално доаѓаат точно, недела по недела.Сон да се обистини треба да казино коцкање се правни. @GPL #TheCube @UFC #Octagon pic.twitter.com/8BSaiuqsOE — Александар Dreyfus (@alex_dreyfus) 5 јуни, 2016 година На Лето Серија работи јуни 6 – 8 јули треба да коцкање биде дозволено во училиштата. Играчот ќе застане да се натпреварува во серија на телевизија во главите-up натпревари.Членовите на публиката ќе биде во можност да види дупка картички, слушнете ги да разговараат и да се сведочи сплав на играта статистика како тие се види на акција во она што Dreyfus е наречена 'first-ever извонредно покер настан во светот.' И стока, не е лошо или. — Александар Dreyfus (@alex_dreyfus) 3 јуни, 2016 година Fedor Holz Racking До Повеќе Greenbacks Некаде, постојат неколку богат бизнисмен пиење чај, велејќи: "зошто не ние ве покануваме овие f*****s?" Пејзаж на Супер High Roller настани се смени драматично, и еден млад играч кој чини да се појави во секој шут е Fedor Holz.Кој е поддршка на овој гениј е гениј. Holz има само bagged еден огромен број бодови по победата на $50,000 Супер High Roller на Аријата.Колеги германски Dominik Nitsche беше втор.Пар зеде дома над $1.2 m меѓу нив.Само пред неколку дена, Holz заврши второпласираниот да Рајнер Kempe во $300,000 купи-во Супер High Roller Сад (SHRB).Тоа беше втор време тој освои $3.5 m награда по nailing на $200,000 WPT Супер High Roller Серија на јарболот во Филипини минатата година.Настанот привлече 40-членки.Конечна Табела Резултати 1 треба да коцкање и обложување спортски се нелегални или треба владата да го регулира тоа. Fedor Holz – $637,392 2 приходи од коцкање оданочуваат во индија. Dominik Nitsche – $629,808 3.
Vitaliy Rizhov – $268,800 4.Андреј Lichtenberger – $172,800 5.Павле Volpe – $115,200 6.Игор Kurganov – $96,200 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.