не Palm Beach кинолошки клуб се Blackjack

Законодавците во Ајдахо убиени сметка во вторникот дека ќе забрана на електронски повлече-табот машини во државата, според Асошиетед Прес.По 10-5 гласаат минатата недела, Ајдахо Куќа Државата Работи Комитет колебливо се согласи да испратите мерка, sans препорака, на Куќата на кат.Застапниците на забрана, вклучувајќи ги Запре Предаторски Коцкање, а Washington, DC - врз основа на анти-игри група, успешно ги убеди пратениците во Ајдахо дека профитабилен екран осетлив на допир гејмерски машини попозната како допир јазичиња, изгледа премногу како слот машини и да го расчисти патот за коцкање да се шират низ државата.Во однос на поддржувачите на укинување, сепак, не беа доволно за да го убеди мнозинството од Куќата комората.Мерката не беше ни блиску до донесувањето; неуспехот со 18 гласање за укинување и 52 во опозиција.Околу 240 електронски повлече-табот машини може да се најде во повеќе од 140 локации низ државата.Слични во изведба на работни машини се способни за играње некои 1,200 облози на час и обично може да се најде наоѓа во близина на шалтерите на локалните гостилници.За разлика од слот машини, машини се хартија и се без сите ѕвона и свирки кои го придружуваат слот машини.Машини за првпат беа инсталирани во 2011 година и во тоа време Ајдахо Лотарија видов продажба на околу $2.9 милиони евра.Продажбата имаше skyrocketed да $31 милиони евра до 2016 година, според извештајот.Во меѓувреме, државата може да биде gearing за друга битка за можна легализација на инстант историски horseracing wagering машини. не palm beach кинолошки клуб се blackjack.