казино со добар бонус за добредојде

WSOP.com, на водечки онлајн покер соба во Невада, го потпишаа Грег Merson како амбасадор на сајтот, една година по отворањето на нивните сајбер врати за прв пат.Среќен роденден, WSOP.com.Во петокот на 19 септември, најголемата онлајн покер соба во Невада ќе биде една година старост и тие се слави со кршење на традицијата и на потпишување на еден амбасадор да помогнете во промоцијата на бренд.Во 2012 година Светската Серија на Покер (WSOP) Играч на Годината (POY), а Главниот Настан шампион, Грег Merson, има потпишано на испрекинатата линија да биде бренд амбасадор за Цезар Интерактивни во сопственост на облека, и јас за еден мислат дека тоа е прекрасен термин.Последен пат Merson беше облечена во печ припаѓале на IveyPoker.Тој беше повелбата член на Тимот Ivey кога сајт започна, но раздели начини за време на WSOP.Не е тајна дека Merson троши многу време на играње WSOP.com и гласини за повеќе трајно аранжман се циркулираат за сосема извесно time казино со добар бонус за добредојде.
WSOP.com беа вториот онлајн покер соба да влезат во Невада пазар, по Крајната Покер излегов од портата првите; но тоа траеше само нив шест недели за да се стане лидер на пазарот.Реални Игри, исто така, бидејќи се приклучи на поклопецот, но WSOP.com никогаш не треба да се олабави своите контрола, и за кратко време во текот на овој лета WSOP дури и outperformed нивните Њу Џерси братучеди.Тие се регистрирани над 100,000 сметки, се занимаваа над 15 милиони готовина игра раце, постапува $363m во готовина игра wagers, и да ја стартувате 14,564 турнири казино со највисоката исплата во близина на мене. "Тоа е една година исполнета со возбуда, со изобилство на научените лекции", рече WSOP.com Раководител на Онлајн Покер Сметка Rini казино со слободен врти без депозит. "Најважно за играта е долгорочна здравството, технологијата и прописите работеле како што треба.Ние треба да се воспостави солидна основа за овој неодамна-регулиран дигитална форма на забава во сад, и да остане целосно посветена и нахакан на долгорочни перспективи на бизнисот." Во прилог на Merson кригла да онлајн покер соба не е единствената промена што ќе видите на нивната годишнина.Ќе има и промени на геолокација технологија дозволувајќи им на играчите да се потврди нивната локација со користење на wi-fi наместо мобилен уред, и главната кафез во Рио е сега ракување во-лице депозити и повлекувања.Исто така постојат значителни чекори се направени за да се добие WSOP.com на мобилни/таблет, со тркалаат планирани за подоцна оваа година, и дискусии продолжи со голема кредитна картичка издавачи и банки за да се прошири плаќање,-преработка опции.Ние ќе ви донесе повеќе во длабочина вести на Merson потпишување во наредните денови.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино rama orillia онтарио канада.