казино со топла када во соба во близина на мене

На Cordish Компании и Мериленд во Живо!казино се во процес на развивање на $200 милиони хотел, спа и настан центар и има закажана церемонијата на септември 13 казино со топла када во соба во близина на мене. На Cordish Cos ќе управуваат со предводник на хотел кој се очекува да се отвори за јавноста во текот на првиот квартал на 2018 казино rama места за престој. Градежните работи за хотелот се очекува да започне веднаш по церемонијата, и покрај тоа на овој $200 милиони објект на Мериленд во Живо!казино бренд се очекува значително да се подобри казино е давање услуги патрони можност да остане, да играат и да јадат во светот класа на животната средина.На Мериленд во Живо казино има значаен успех во Мериленд е казино индустријата и има генерирани на еден значителен износ на приходи за владата во форма на игри даноци.Во прилог на предводник на хотел понатаму ќе се зголеми казино е придонес кон владата и округот училишта.Една од причините зад голема експанзија се должи на фактот дека Мериленд во Живо казино се подготвува за нејзината конкуренција кои се обврзани да се појават откако MGM Националните Харбор казино се отвора во Принц Џорџ Каунти казино rama orillia седење табелата.
MGM има инвестирано $1,3 милијарди во Националниот Харбор казино која се очекува да се отвори пред крајот на 2016 година казино rama orillia концерт распоред. Казино одморалиште ќе имаат 24-ката хотел и 3,000-седиште театар и се погледне да се привлечат коцкари од Балтимор коридор и Вашингтон, кој се пазари Мериленд во Живо казино е фокусиран на тоа бидејќи го отвори во 2012 година. Џејмс Karmel, претседател и главен аналитичар на Игри Атлантикот, казино консултантска фирма изјави дека Мериленд во Живо имаа јасно стави до знаење дека има намера да агресивно се натпреваруваат за да се впуштат во сообраќајот со MGM Националните Харбор казино со инвестирање $200 милиони евра во хотелски комплекс.Во соопштението, Karmel рече: "мислам дека Мериленд во Живо е многу профитабилен производ, како на регионално, не-одморалиште дестинација казино.Тоа е само прашање на се обидува да добие некои процент на сообраќај во текот на ноќта.Јас не мислам дека Мериленд во Живо ќе се обиде да се натпреварува за сите на тоа" hummer вклучена табела планина казино. Karmel изјави дека постојат неколку јужните држави кои имаат области на огромно богатство, но не и казината во близина.Тој очекува и MGM Националните Харбор и Мериленд Живеат казина да се однесуваат на области како Норфолк, Вирџинија и Рали, Северна Каролина, како играчи од овие области може да се најде тоа примамливата да ја посетите две казина сега дека тие имаат опција за останување во текот на ноќта во овие установи. Karmel продолжи да се каже дека тоа ќе потрае број на месеци пред игри регулатори во Мериленд се во можност да го добиете идеја за тоа колку успешно Мериленд во Живо казино планови за проширување имаат испадна да биде и тоа како на пазарот реагира на нова MGM Националните Харбор казино..