Hummer вклучена сан мануел казино

На Сиетл Seahawks внесете МАК сезона како наслов фаворити во 13/2 шансите.Доколку тие победат, тие се подготвен да стане првиот тим да победи на Super Bowl во back-to-back години од New England Patriots го направив тоа во 2003 и 2004 година hummer вклучена сан мануел казино. Нема притисок, нели?Не прават грешка; на Seahawks се подготвуваат и се подготвени да се добие работа како и секоја друга одбрана Супер Боул шампион во последниве меморија.Списокот во голема мера останува недопрена hummer вклучена valley view казино. Russell Вилсон влегува во својата трета година и тој, најверојатно, ќе се добие дури и подобро.Легијата на Бум е се уште таму, гласно и порој како некогаш.Обидете цртање сличностите помеѓу 2003/2004 Patriots и тековната Seahawks тим, вие ќе бидете изненадени само како идентични нивните makeups се.На Pats имаше младиот Том Брејди, брилијантен тренер во Законот Belichick и тешко удирање одбрана.Тоа не звучи како тековната Seahawks, нели?Сите елементи се, секако, има за повторување се кандидира за титулата.Сепак, велејќи дека сите овие работи е лесно дел.Всушност, тоа нив, така, тоа е не-толку-лесен дел.За сите работи кои укажуваат на Сиетл постигнување дека неостварлив dynastic двојно, фудбалот е многу покомплицирано од тоа.Победа на ова ниво зема талент, но тоа исто така ги зема среќа и чиста медицинска сметка.На Seahawks веќе почна да се занимаваат со списокот adversities од tailback Marshawn Линч одлучи да се одржи надвор за повеќе пари.Јас сум убеден Ѕверот Режим ќе биде во униформа кога регуларната сезона започнува, но прашања за тоа каде тој е раководител е на сега не се случува да се направи услуги во Сиетл е повтори понуда.Некои луѓе може да се аргументира дека Сиетл е длабочина ќе биде доволно да го издржат овие видови на одвлекување на вниманието.Тоа би било точно ако Seahawks се одигра во медиокритет поделба како NFC Исток.За жал, тие се во најтешките поделба во целата лига, што ги вклучува San Francisco 49ers, единствениот тим кој може да одговара на Сиетл сила-за-сила.На Niners се случува да биде тешка од оваа година, но тие не се единствени.Аризона Кардинали се во пораст, па се Сент Луис Рамс.Погоди што, сите тие се во NFC Запад со Seahawks.Тоа не им помогне на шампиони " причина што целиот NFC е најмногу натоварени тоа е некогаш сте биле во години.На 10 тимови со најкраток шанси да победат следната година е Супер Боул, седум се од NFC, вклучувајќи го и Seahawks.Кој е за јасна индикација, како било дека патот до Glendale следниот јануари ќе се бара врховниот на торзија на цврстина само за да стигнете таму.Погледнете во пејзажот на NFC и ви се случува да видите најмалку пет или шест екипи кои имаат легитимен снимки да dethrone на Сиетл како NFC претставник во Супер Боул 49 hummer вклучена во близина на мене казино.
На 49ers се во 7/1 шанси да ја освоиме титулата оваа година.Тоа е razor-тенки разлика на Seahawks' коефициенти.Тогаш сте на Green Bay Packers и Њу Орлеанс Светиите во 11/1 и 14/1, соодветно.Арон Роџерс и Дру Brees се уште се две од најдобрите QBs во лигата и за толку долго што тие две се здрави, Packers и Светците ќе биде во микс, исто така.Само еден чекор подолу се Чикаго Мечки, на Филаделфија Орли, и Каролина Пантери.Сите три екипи се рангирани да се натпреварува оваа година.Ако Seahawks сакате да се стави себе си во најдобро можно позиција и тврдат домашен терен предност, тие буквално мора да победи многу од истите овие тимови да го направи тоа.Една Недела 1 датум со Green Bay е за, како вкусни на настроената како што веројатно може да имаат.Можете дури и може да се јавите на игра не Успеваат Марија II ако се толку наклонети.Од таму, Сиетл е распоред не се било полесно.По Packers, тие имаат Сан Диего Полначи на патот, а потоа на реваншот од Супер Боул XLVIII против Peyton Manning е Денвер Broncos.Други тешки натпревар прозорци loom за Сиетл како сезоната напредува.Таму е датум со Вашингтон Redskins на Недела 5, проследено со посета на Каролина за Недела 8 и друг пат игра против Канзас Сити Шефовите на Неделата 11 paddy power места слободни за забава само. По ѓаволите, јас не се ни споменува за шест игри со Niners, Кардинали, и Овни.Нивните брутални распоред ќе им биде лесно за никого, дури и за одбрана на шампионите.Она што можам да направам на Сиетл е шансите оваа година?На кратко одговорот ќе биде дека јас не верувам дека тие се случува да се повтори како на шампионите.Мојот малку подолг одговор би се посочува на голем број на фактори, како распоред, конкуренцијата, здравје, и мотивација, како најголеми причини кои можат да торпедо на Seahawks оваа година.На МАК е постојано се развива на шампионите и таму каде што сте биле во синџирот на исхрана; една сезона, одамна не значи дека ќе биде таму повторно оваа година.На Seahawks се уште се доволно добри за да се направи работи на повторување, но лига има доволно време да се најде начин да навлезат дека аурата на заплашување.Јас сум повеќе склон да верувам Сиетл ќе имаат свои раце полни оваа година сега дека секој тим во лигата е gunning за нив.Во одреден момент, некој ќе попуштат дека 12 Човек Код и кога не го сторат, на шампионите, конечно, ќе имаат план за запирање Russell Вилсон и компанија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre paddy power одговорен коцкање тим.