покер чипови со вашето лого

Глобалната лотарија и гејминг машина иноватор Меѓународни Игра Технологија (IGT) има потпишано мулти-годишен договор со кој се протега својот долгогодишниот бренд лиценцирање врска со гигант казино оператор Цезар Entertainment Corporation.Веста доаѓа само неколку дена откако IGT потпиша патент вкрстено лиценцирање договор со ривал Научни Игри Корпорација и значи дека со седиште во Лондон фирма ќе биде во можност да продолжи со користење на неколку Цезар Entertainment Corporation брендови во лотарија простор во Соединетите Држави, Канада и Европа покер чипови со вашето лого. "IGT е среќен да го прошири нашето партнерство со Цезар Забава [Corporation] и да се продолжи со нудење на игри на среќа и за своите играчи релевантни лиценцирана содржина и незаборавни искуства," читај изјавата од Мајкл Chambrello, Северна Америка Лотарија Главен Извршен Директор за IGT покер чипови со вредности за продажба. "На Цезар Забава [Corporation] брендови претставуваат крајната во луксузен и игри и корисно резонираат со нашите клиенти и нивните играчи." Продолжување на врската која почна во 2008 година, најновите аранжманот ќе се види IGT им е дозволено да ги користат на Цезар, Harrah ' s, Париз Лас Вегас, Рио, Фламинго и Потковица брендови во лотарија индустрија.Фирмата изјави дека овие ќе им понуди играчи шанса да уживаат во голем број на искуства преку втора шанса промоции додека оператори се да биде во можност да испорача "experiential награди на локално ниво или на grander скала во добро познато одморалиште градови" како што е Лас Вегас и Атлантик Сити покер чипови со пари вредност. "Со нетрпение очекуваме да се продолжува нашата соработка со IGT," читај изјавата од Annette Weishaar, Партнерства и Канал Маркетинг Постар Заменик-Претседател за Лас Вегас-врз основа на Цезар Entertainment Corporation казино вози lorient rue monistrol lorient. "Заедно, ние веќе постигнатите резултати во лотарија индустрија и ние сме убедени дека IGT е експертиза и искуство ќе продолжи да вози успех." казино вози limoges avenue des casseaux limoges.