5485 казино начин ел Cajon калифорнија

Волт Дизни Ко.во разговор со онлајн фантазија спортски сајт DraftKings за вложување инвестиција која може да се види на Сиетл-базирани start-up вредност во $1 милијарда.Ако таков договор доаѓа да помине, тоа ќе им даде DraftKings нова муниција во својата конкуренција со ривал FanDuel за нови клиенти, кредибилитетот на членство во Еднорог Клуб—компании кои имаат долета до $1 милијарда вреднување или поголем, врз основа на средства—и се даде некоја елита, медиумите партнер ESPN—друг имот на Волт Дизни во начинот на кој FanDuel брои Comcast и NBC Спортски меѓу своите инвеститори. FanDuel е, исто така, шопинг околу можен голем раст финансирање круг—договор, исто така, беше опишан како во "$1 милијарди долари или повеќе." Во меѓувреме, DraftDay.com's сопственик MGT Капитални Инвестиции соработува со Seneca Игри Корпорација, во сопственост од страна на владетелот Seneca Нација на Индијанците, за да започне нов дневен фантазија спортски сајт за Seneca Места & Casino три својства – Seneca Нијагарините Resort & Casino, Seneca Allegany Resort & Casino, и Seneca Бивол Крик Казино.Во прилог на онлајн игра, договорот им овозможува на имотот ексклузивни игри, вклучувајќи про и колеџ фудбал, mlb, hockey, голф, и про кошарка, во кои играчите може да победи на парични награди и други уникатни придонеси 5485 казино начин ел cajon калифорнија. "Ние сме многу возбудени за да биде првиот дневен фантазија спортски сајт да се работи со три светска класа Seneca својства во Западен Њујорк – дом на некои од најпознатите страсни спортски фанови во светот", рече MGT CFO Роберт Traversa 5485 казино начин ел cajon. MGT рече дека дел од планот, исто така, вклучува интегрирање на Seneca Играчи Клуб програмата во платформа, овозможувајќи им на членовите да заработи награди и бенефиции како тие играат и можност да се победи ексклузивни дестинација настани да се одржуваат во Seneca Нијагарините Resort & Casino.
"Seneca Игри Corporation отсекогаш биле фокусирани на обезбедување на нашите гости најдобрите и највозбудливите игри и забава атмосфера е можно", рече Seneca Игри COO Одри Oswell 5469 казино начин ел cajon ca. "Овој договор со MGT содржи гости на нашите Seneca Места & Казина својства возбудлива нова искуство да уживаат во.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre планирање на покер техника во агилни.