Blackjack Express Llc West Memphis Ar

Тоа се случува од округот оринџ и држава од страна на државата во Американската S, полошо економијата добива, толку побрзо едно време противници на коцкање и коцкање проширување почнат да пеат многу различни песни.За оние кои беа доволно наивни да се мисли на дебатата за коцкање беше еден од морална природа, тоа е време да се разбуди и да мириса на пари.Вашингтон Пост известува дека на Rosecroft Raceway, на storied коњ песна во Принц Џорџ Каунти со кој беше затворен, минатото лето, може и одеднаш се reopening штом следната недела.И веќе, нови сопственици се заговор својата следна глава: како место на еден од Мериленд најголемите казина.Имајќи го во предвид фактот дека се до најновите натопи во економијата, Принцот Џорџ политичари одбија да биде домаќин на игри сајт и постојано се наведува загриженост за слот машини preying на сиромашните и зголемување на криминалот.Ах, колку брзо тие се пее друга мелодија.Со ветување милиони долари во приходот да се зајакне рецесија-погоди буџетите на домаќинот окрузи, како и државата, одеднаш, Принцот Џорџ лидери велат дека тоа е време да се биде повеќе сместени.Како што се Вашингтон Пост извештаи, поранешниот претстедател на округот Куќа делегацијата во Анаполис, Каролин J blackjack express llc west memphis ar. Хауард рече, "Мојот личен став е, ако можеме да имаме игри низ Мериленд, зошто да не го имаме во Принц Џорџ Каунти, па ние може да имаат корист од приходите, исто така,...Пати го направите промена." Часовите се направи промена и очигледно тоа го прави аргументот дека коцкање preys на сиромашните и ги поканува криминал и предизвикува повеќе зависности.Да бидам искрен, аргументот беше nonsensical да се започне со.Вашингтон Пост известува дека Penn National Игри, која го купи Rosecroft во стечај аукција во јануари, планови за повторно отворање на објектот, како почетокот Август blackjack even money yes or no.
18 за обложување на simulcasts од раси од другите подигнат песни низ сад.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre blackjack express inc sunrise fl.