G казино Blackpool покер турнири

Атлантик Сити е девет казина застане за да се има корист од записи кои беа воведени оваа недела во Њу Џерси Собранието кои обезбедуваат игри бизниси со ограничени кредити и даночни олеснувања, како одговор на coronavirus поврзани криза.Државната игри места беа shuttered на Март 16 g казино blackpool покер турнири. Претходно, Атлантик Сити е казина пријавени 21 директно месеци од бруто игри приходи (GGR) добивки.Двете казина и игри на среќа работници биле повредени финансиски од затворања.Постојат грижи од индустриски аналитичари, унија службени лица и Атлантик Сити политичари.Под Собранието Бил 4031, казина може да се добие интерес-слободен побарувања за данок на имот плаќања на Атлантик Сити.Парите кои ќе доаѓаат од државниот Данок на Имот Ослободување Фонд, кој им дава даночни олеснувања за да се намали-приход на жителите и постари граѓани, NJBIZ пријавени.Исто така, Собранието Бил 4032 ќе им даде даночни олеснувања за игри својства.На даночни олеснувања може да се користи за да се "rehire и вработуваат поранешни вработени," NJBIZ пријавени.Покрај тоа, пари може да се користат за маркетинг.Сметките се спонзорирани од страна на Сенатот Претседателот Стивен Sweeney и Собранието Мнозинство Лидер Луис Greenwald.Тие се и Демократите.Не секој законодавецот го поддржува записи.Прес на Атлантик Сити се изјасниле дека Assemblymen Винс Mazzeo, Д-Northfield, и Џон Armato, Д-Буена Виста Township, беа загрижени законодавството може да се земе пари далеку од програми се потребни од страна на постарите и сиромашните.Сигурен сум дека на казино индустријата — тие се случува да треба да им се помогне," Mazzeo изјави Притиснете. "Но ние имаме некои прашања.Ако им даде на кредити надвор од Данок на Имот, Олеснување на Фондот, што значи дека дали на Високи Замрзнување и Фарма Попуст програми, кои редовно луѓе зависат од намалување даноци на имот?" Mazzeo и Armato началникот на генералштабот Добротворна Jeffries додаде дека, "загриженост дека не е казина не ми треба малку помош.Но, зошто е тоа доаѓа на сметка на Атлантик Сити и Атлантскиот Каунти даночните обврзници повторно?" Стив Callender, претседателот на Казино Асоцијација на Њу Џерси и постар заменик претседател на источна регионалните операции за Tropicana Атлантик Сити е матична компанија, Eldorado Установи, се вели во асоцијација изјава тој сака да ја види олеснување сметки одобрени од законодавната власт наскоро. "The Atlantic City економски поттик и помош записи се од голема важност за да се обезбеди нашата индустрија и нејзината илјади вработени имаат патот напред еднаш сме што преку оваа пандемија," Callender се вели во изјавата g казино закопаат нови патни. "На COVID-19 пандемија е најголемата здравствена закана на нашиот живот," Callender додаде. "Оваа криза предизвика една незамислива губење на живот и уништи нашата држава и локална економија." Тој предвидува дека "кога ќе се отвори и почне да се опорави, знаеме дека има долг пат пред нас и нашите вработени.Ова законодавство ќе помогнат за стабилизирање на оваа витална индустрија, поддршка на безбедно reopening на нашите proprieties, и да ни помогне добредојде назад вработени и гости како е можно Њу Џерси е stay-at-home цел е укината," Callender додаде g казино закопаат нови патни телефонски број. "Оваа регулатива, исто така, ќе ни помогне да продолжите нашите купувања од Њу Џерси на производителите, како и на даночни плаќања кои се базираат на казино на приходи и вработување." Тој нагласи, исто така, како гејминг индустријата направи значајни придонеси кон државата и локалните економии.

"Додека неодамнешното затворање на нашата казина, Њу Џерси казино индустријата директно вработени над 26,000 луѓе, домаќин на повеќе од 25 милиони евра годишна посетители, и во 2019, платени речиси 500 милиони долари во локални, каунти, и државните даноци," Callender рече.Њу Џерси е казино индустријата годишни даноци на државата и локалната власт е над $1 милијарда и нејзината вкупна економска влијание низ државата на Њу Џерси е $6.45 милијарди долари, според Американската Игри Асоцијација на податоци. "Ние сме горди на нашите досие за давање назад во заедниците на кои им служиме," Callender рече храна суд сан мануел казино. "Ние сме инвестирале во нашиот град, кој е зошто сите наши казина се прави донации за локални организации.".