G казино закопаат нови патни телефонски број

Bookmakers имаа најдобри недела на МАК сезона како мал број на јавни тимови dove главата долго во краток крајот на базен во неделата.Меѓу судбоносен нуркачи беа Соколи, Jaguars, Светци, Записи и Гиганти.Три екипи од кои пари цицање quintuplet — Атланта, Бивол и Њујорк —успеа да обезбеди директно до победи, но тие не успеаја да ги покрие шири на седум, две и седум поени, соодветно.Мет Рајан и Валкани Птици беа принудени во прекувремена работа со солена Redskins состав, и тие го освои игра преку ги собереш шест во екстра периодот; сепак, во дефанзива резултат не беше доволно за да се заработи за 74 проценти дека wagered на Соколи капак.Атланта победи на натпревар со 25-19. Тесна линија во Сметките/Титаните игра (два поени), имаше луѓе поддршка Бивол, навидум супериорен тим, во 75-процентно против ширењето.Сметките забележан од Тенеси 10 поени, иако, и додека тие беа во можност да се качи игра запечатување камбек, нивните 14-13 победа, исто така, беше победа за bookmakers.Њујорк влезе во својот недела Вечер Фудбал пресметка со тормозен 49ers на -7 домашниот фаворит.Гигантите се најдоа во битката со Сан Франциско од отворањето удар.На Niners зеде 3-0, а потоа се бореа својот пат до 27-23 со под две минути да се игра во регуларниот дел.Но, како и повеќето лошо тимови го прават, тие се најде начин да им даде на игра далеку.Њујорк постигна оди напред тачдаун со 21 секунди остануваат во игра за да го заклучите до 30-27 победи.Сан Франциско е напор произведува уште една голема победа за книги како јавноста беше целиот Гиганти.Седумдесет и три проценти од парите се на Њујорк капак.Филаделфија го постигна својот прв доминантна победа на сезоната во неделата, throttling Њу Орлеанс 39-17 на Линколн Финансиски Поле.Со оглед на Орлите недоследности оваа сезона, bettors биле повеќе склони да се врати на Светиите — и покрај нивните прашања — во +5.5 против ширењето (61 отсто на пари беше на Њу Орлеанс осигурување) g казино закопаат нови патни телефонски број.

Whoops.На Jaguars/Buccaneers на сликата погоре слично сценарио како на јавно се потпре во корист на лош пат тим добивање три поени домаќин состав кој го освои само еден натпревар (62 отсто биле на Jags).Грешка.Тампа Беј поразен Џексонвил 38-31 да ги донесат дома директно до и против ширењето победи.Денвер и Аризона, сепак, се чуваат на викендот, од тоа да биде целосно разнесени букмејкер партија.На Broncos имаше 77 отсто на против ширењето пари додека Кардинали биле добивање на 83-проценти на обложување споделување храна суд сан мануел казино. Peyton Manning и компанија расчисти четири точка линија со 16-10 победа над Оукланд.Брус Arians' екипажот направени тоа помалку возбудлива, крстарење својот пат до 42-17 победи како три точка патот фаворит во Детроит.Белешки и Белешки од Околу Лига Шефови плејоф надежите се земе уште еден голем хит Jamaal Чарлс сезона завршува ACL солза додаде повреда на навреда за Канзас Сити Шефови, кои имаа плејофот очекувања, но наместо тоа, се појавуваат да се упатија кон врвот 10 трансферот во следната година е нацрт.Енди Рид игра повикувајќи е конзервативна, во најдобар и станува дури и повеќе се задржани кога Чарлс излегува игри.Се разбира, Алекс Смит само влошува Шефови офанзива проблеми.Смит заштита е секако subpar, но тој гледа повеќе духови од Мистерија Машина екипажот и неговиот среќни нозе се попречува делото.За жал за Канзас Сити, оваа одбрана не е играње доволно добро за да се направи се за Смит и на дело.Според Фудбал Аутсајдери најновите плејофот шансите извештај, Шефовите има 6.9 отсто правец на квалификациите за postseason.Хартиена кеса капи за да се вратите во Детроит плејофот тим на сезоната одамна, Лавови се лига е само winless тим оваа година.Детроит падна на 0-5 со своите споменатите загуба на Кардинали, некоја грда перформанси која ја видов Матеј Stafford игра својот пат до benching.Седмата година про беше заменет од страна на Дан Orlovsky во третиот квартал по истурам три грда interceptions храна испорака слотови за божиќ. Stafford работата е веројатно сè уште се обезбеди за време се, но главниот тренер Џим Caldwell позицијата ќе расте се повеќе нејасна со секоја загуба.И тогаш имало Шест Green Bay, Нова Англија и Денвер конзервирани нивните непоразен статус со релативната леснотија преку викенд, заработка 24-10, 16-10 и 30-6 победи, соодветно.Атланта и Синсинати обесени за за почитувани живот, иако, како што двата клуба се потребни за прекувремена работа за да се обезбеди победата.На Соколи собраа од четири-точка четвртиот квартал дефицит и на крајот поразени Вашингтон 25-19 додека Bengals докопа својот пат надвор од 17-точка дупка да го порази одбрана NFC Шампион Seahawks 27-24 храна дистрибуција магија град казино. Каролина, се разбира, имаше bye овој викенд.Во потрага по распоред, тоа ќе се појави на Patriots и Соколи се најдобро позиционирана за да се прошири нивниот совршен сезони.Синсинати има back-to-back патот игри против Записи и Steelers во рака, на Packers и Broncos се поставени за Миле Висока пресметка на 1 ноември и Пантери глава до Сиетл овој викенд.На Pats имаат во неделата Вечерта Фудбал средба со Colts во Indy доаѓа, но дека изгледа како помалку од тешка задача отколку првично се верува.На Соколи, во меѓувреме, не се соочуваат со тим со победа рекорд до нивното 22 ноември се судри со Colts.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.