џек даниел е блек џек кола исхрана

Откако поминал една недела во Ванкувер со нашиот Основач (и Bitcoin евангелист) Калвин Ayre и посетување GamCrowd е Tech Конференцијата, јас не можеше да помогне, но се посвети на оваа недела издание на Беки е Поврзано да Bitcoin и како ние како индустрија може да продолжи да го следи напредокот на оваа пионерска технологија.Еден од моите "оди на" извори за ништо Bitcoin и игри отсекогаш биле Ерик Бенц, пријателски и информирани професионалец кој работи во плаќањата технологија сектор за повеќе од десет години, со неодамнешните се фокусира на развојот Bitcoin и Blockchain технологија.Бенц сега служи како генерален Директор на Cryptopay, на "Paypal ги исполнува Revolut ги исполнува Bitcoin" исплата решение.Според Бенц, Cryptopay е најголемиот Bitcoin припејд картичка издавачот во постоење и компанијата веќе има заклучен во голем број на игри оператори и исплата портали додека неодамна мека-подигнувањето на своите нови мобилни стан.Бенц го истакна едноставноста на неговата компанија услуга и за трговците и купувачите и ги повика сите да го пробате на мобилен стан за да се види за себе само како едноставна е да се добие и користи Bitcoin припејд дебитна картичка.Во обид да се прошири неговата компанија се постигне и Bitcoin екосистемот во целина, Бенц е проактивно средба со игри регулатори, посетување конференции, водечки сесии и консултации со настан организаторите да се едуцираат сите поврзани страни на она што треба да се случи да се направи Bitcoin работа џек даниел е блек џек кола исхрана. "Со валидација на bitcoin и други крипто средства таа има се разбира направи мојот пристап со потенцијалните клиенти и партнери, многу полесно.Јас не треба да се трошат време опишувајќи што bitcoin е и зошто тоа е подобро решение.Секој повеќе или помалку добива концептот сега и јас се наоѓам себеси како резултат прави помалку продажба и повеќе евангелизирањето", Бенц дели.Постојат три конференција организаторите во игри простор соработувајќи со Бенц да се развие силна сесии околните Bitcoin и Blockchain технологија која сили тоа; Насмевка Експо, Clarion/iGaming Бизнис и Сигма.Во моето мислење, тоа е знак ние како индустрија се прави значителен напредок во смисла на интегрирање на Bitcoin во нашите системи и искористување на Blockchain технологија.Насмевка Експо и Bitcoin/Blockchain фокусирани конференции Насмевка Експо го става на бројот на игри и Blockchain настани во текот на годината во Источна Европа и Бенц е водечки на чело со Bitcoin и Blockchain содржина за организаторот џек кливленд казино. "Претставуваат Cryptopay, јас сум ублажуваат повеќето Bitcoin и Blockchain конференции во име на Насмевка Експо.Пристапот преземат од страна на оваа конференција организаторот, за разлика од другите, е да се фокусира на повеќе 'новите' пазари, кои се случи да биде помалку заситени", рече Бенц.Руската Игри Недела неодамна се одржа јуни 7 и 8 во Москва и иако присуство броеви не беа високи, Бенц тој рече дека е импресиониран од квалитетот на присутните покер соба.

"Од целиот големата слика страна на нештата, целиот пазар во Русија е за да експлодираат и да се отвори", рече тој.Следниот Насмевка Експо настан да го фати е Bitcoin и Blockchain Експо во Санкт Петербург на јуни 22, со неколку настани посветени доаѓа на 2017 календар во градови како Стокхолм и Киев.iGaming Супер Шоу и Bitcoin огромна количина на работа е ставен во изложен новите технологии и иновации во iGaming Супер Шоу 2017 џек даниел е блек џек кола состојки. Бенц го потврди тој ќе биде на дневен ред за неколку Bitcoin сесии, вклучувајќи ја Исплати Песна, Филијалата Песна и потенцијално уште на високо ниво песна роки јазот одморалиште и казино. "Јас секогаш имаше одличен однос со iGaming Бизнис и Акција.Содржината и квалитетот на настани се некои од најдобрите и тие секогаш се обезбеди одлична платформа за воведување иновативни технологии.Со фокусот на бизнисот, како и да се биде во игри, ова е совршена платформа со цел да се цел на нашите сегашни и идни партнери", Бенц дели.Пораката овде е Bitcoin има piqued интерес на онлајн коцкање индустрија до таа мера што iGaming Супер Шоу – најголемиот настан на годината за онлајн коцкање индустрија – ќе продолжи да се посвети најмалку неколку панели низ неколку песни на оваа тема.Бенц беше горд за да се потврди Cryptopay има обезбедено една кабина во iGaming Супер Шоу оваа година, во прилог да извира за целосна страница ад во iGaming Бизнис списание.Сигма, Bitcoin, Малта и на MGA Benz има потрошено многу време за летање и назад да Малта, а "жешко" место за иновации во индустријата за игри и евентуално "жешко" место за Bitcoin казина ако Малта Игри Орган (MGA) одлучува да го даде својот благослов.Бенц е консултација со MGA за години и верува дека ќе имаме јасност на крипто-валути наскоро, особено гледајќи како Претседател Јосиф Cuschieri потврди MGA има во план да воведе крипто-валути во Maltese регулаторен режим подоцна оваа година.Во партнерство со MGA, Malta-базирани Сигма заработил себе значајна позиција на онлајн коцкање индустрија конференција календар и се одржува оваа година од 22 ноември до 25.На ноември 23, Сигма ќе функција посветена на "Blockchain, крипто валути и плаќање трендови" песна и Бенц го потврди тој е еден од говорниците роки јазот одморалиште и казино md. "Малта е многу влијателна надлежност за игри на среќа и премиерот за технички напредок.Се соработува со СИГМА ни дава голема изложеност и глас во заедницата", Бенц дели.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre роки јазот казино базен.