коцкање училиште Yumeko и Ryota

Онлајн слот фанови треба да се пази на yeti во најновиот наслов од страна на Nolimit Градот.Објавен на 15 ноември, Хокеј на Мраз Yeti е сега живеат, кој возбудлива зима тема се заврши со замрзнати мраз блокови на репортажите и кожен суштества.5×7 карактеристиките на играта повеќе од 16,000 начини да се победи, со над 8820x множители на понуди.Патуваат до долина полна со замрзнати snowdrifts каде малку суштества се обидува да го разбуди гневот на Yeti.Посебни Карактеристики: Хокеј на Мраз Yeti е исполнет со многу посебни карактеристики.Земете Јети се Тресат за пример.Случајно предизвикани во текот на главната игра, играчите ќе најдете две до десет мраз покриени позиции ќе се скрши и да станат активни.Земја на Yeti Диви на репортажите во активна позиција да предизвика Хокеј на Мраз Respins функција.Јети ќе се скрши две до три мраз блокови за да се зголеми активното област во игра, помагајќи ти да се заработи поголеми награди.Во текот на respins круг, играчите ќе заработи повеќе се врти ако има еден или повеќе леплива симболи на ленти.Леплива симбол е оној што ќе се зголеми добитна комбинација или е Yeti Диви.Исплатата се оценува во натпревар од оваа рунда откако функција завршува.Според Nolimit Град.. коцкање училиште yumeko и ryota. Производот Сопственик на компанијата, По Lindheimer, коментира за новата игра од која се наведува: Зима доаѓа и Хокеј на Мраз Yeti е тука за да ти ги забавуваат во текот на овие темни и студени денови.Оваа игра навистина има нешто да се откријат за секој тип на играч; лов за Јети почна!Хокеј на Мраз Yeti е направен да донесе забава и возбуда да се гејминг искуство и јас сум убеден играчи ќе љубов оваа единствена средба со таинствена Yeti!" HTML5 Наслов: новата игра, како и сите содржините произведени од страна на Nolimit, кој е создаден во HTML5 коцкање училиште vostfr еп 1. Играта може да се пристапи во сите уреди и врвот оперативни системи.Новиот наслов е 12 порака за бренд во 20018 и оценки конечниот нова игра за да биде лансирана оваа година. коцкање училиште близнак томе 9.