слот чирак маден 20 правци

Планови за експанзија во Азија bwin.партија Дигитална Забава подружница WPT Претпријатијата е поврзано со Кинески онлајн картичка и одборот игра инвеститорот, платформа и offline оператор Ourgame International Holdings Limited, со доделувањето на ексклузивните права на WPT бренд во текот на дванаесет Азиските земји.Според условите на договорот, Ourgame ќе имаат право да ја користат Светот Покер Турнеја (WPT) користење на логото и трговски исклучиво во Бутан, Камбоџа, Кина, Хонг Конг, Индонезија, Лаос, Кореја, Непал, Макао, Малезија, Тајван, Тајланд, Филипини и Виетнам.Тие, исто така, ќе имаат не-ексклузивни права во Јапонија слот чирак маден 20 правци. "Светот Покер Турнеја има работи напорно за да го прошири своето барање во текот на Азиски територии во текот на последниве неколку години, со многу успех," Адам Pliska, Претседателот на WPT коментира казино du liban покер турнири распоред. "Голем дел од овој успех се базира на нашата силна работни партнерство со Ourgame, кои се утврдени WPT Националните Кина во MGM Grand Sanya." Френк НГ, главен извршен директор за Ourgame откри компанијата ќе го користи партнерство да се прошири од Кина во Азија, велејќи: "На WPT е бренд и глобално искуство ќе биде значајна предност за нас како ние се прошири и во странство, и имаме секој доверба дека ние заедно ќе постигнеме многу повеќе успех во Азија." Алијансата, исто така, ќе соработуваме во WPT - брендирани производи и телевизија производство во Азија; воведување на нови WPT Национална и WPT Главните Туристички настани со изберете живеат стримувани конечните табели на регионот со почеток во 2015 година; и, да се развие WPT-брендирани бесплатни и друштвени игри.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година казино du liban отворање денес часа. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] казино du liban телефонски број.