Travaux казино Barriere сент рафаел

Невада беше една од првите држави да се подигне загриженост во текот на дневни фантазија спорт (DFS) индустрија во текот на фактот дека DFS игри беа слични на казино игри, и оттука мора да бидат регулирани, како на казино индустријата.Невада, одлучи да ја забрани DFS оператори од обезбедување на услуги во рамките на државата во 2015 година, а наскоро по голем број на други држави, како што се Њујорк, Илиноис и Хаваи, исто така, зеде сличен став.Сега, законодавците во Невада решиле да разговараат за прашања поврзани со DFS индустрија и се отворени за можноста да се овозможи DFS оператори да функционира во државата, како додека тие можат да се договорат за рамка во која ќе владее индустријата.Невада Гувернерот Брајан Sandoval неодамна овластена на Невада Игри Политика Комитет уште еднаш да се започне со состаноци со цел да се најдат решенија за DFS индустрија.Комитетот имаше својот прв состанок во 2016 година, на кој присуствуваа голем број на клучни казино директори, државните законодавци, игри регулатори и врвни раководители од DFS компании DraftKings и FanDuel.Со состанокот претседаваше Брајан Sandoval кој рече дека Невада мора да биде отворен за можноста за проширување и прифаќање нови идеи и можностите во 21-от век со цел на државата да продолжи да биде лидер во некогаш конкурентна коцкање индустрија.Државните регулатори се подготвени да им овозможи на DFS оператори за да им обезбеди на своите услуги во државата, доколку тие се подготвени да се согласат дека DFS игри се слични на казино игри, и да ги применуваат за традиционална коцкање лиценца.Бидејќи DFS оператори продолжат да се противат на тоа што нивните игри се поврзани со коцкање и врз основа на правец, панел членови беа исто така спремни да се разгледа можноста за создавање на нова лиценца игри на среќа дека ќе биде исклучиво за DFS индустрија.Тони Alamo, на Невада Игри Претседателот на Комисијата е наведено дека тој беше многу јасно дека DFS индустрија е потребно да бидат регулирани за тоа да работат во Невада, но неговата загриженост се базира на наоѓање на една рамка во која ќе се регулира индустријата и заштита на граѓаните на Невада да бидат експлоатирани од страна на сивата оператори и лажирани игри.Џејсон Robins, извршен ДИРЕКТОР за DraftKings, ја изрази својата поддршка и изјави дека DFS оператори беа во потрага напред за работа со Невада законодавците и решавање на проблемите брзо, така што DFS оператори може да функционира слободно во рамките на државата.Во соопштението, Robins рече: "сите Ние сме за регулатива.Ние само сакаме да бидете сигурни дека тоа е внимателен и соодветни за нашата индустрија и дека ние не сме ставени во една кутија, едноставно затоа што тоа е веќе постоечките кутија." На казино индустријата, која беше претставена од страна на Џеф Фриман од Американскиот Gaming Асоцијација, изјави дека тие немаат приговори против DFS индустрија и сакаше сите прашања да се решат брзо како казина, исто така, би сакале да им понуди DFS игри на нивните заштитници. travaux казино barriere сент рафаел.