победа рацете на покер со цел

Ентони Wrobel останува зад решетки ова утро во Вега, Тексас, каде што тој беше уапсен рано во четвртокот наутро по се на се кандидира за 1/2 3 дена.Без "добар старомодна полициската работа," бегалецот осомничени во убиството на Лас Вегас Песоци извршната и обид за убиство на друг може многу добро се уште се на слобода.Тоа е според Метро Полициски Капетан Роберт Plummer, кои кредитираат локалните спроведување на законот, во мали Тексас градот за наоѓање Wrobel околу 3:30 часот четврток наутро, се урна во неговиот автомобил, на одмор стоп заедно Меѓудржавни 40 победа рацете на покер со цел. Иако ФБИ и Лас Вегас Метро — 13-најголемиот град на полициските сили во државата, беа френетично да се посочи Wrobel е местоположба, тоа беше Oldham Каунти Шериф пратеници во Тексас Panhandle град не е далеку од Amarillo кои на крајот се заробени осомничен убиец победа раце покер texas holdem. "Нека овој случај служат како потсетник за секој кој мисли дека тие може да изврши кривично дело, одете на кандидира и да се извлечеш со тоа.Долгата рака на законот има голема стигне и ние ќе го најдат," Plummer склучен.Метро детективи патувал во Тексас да интервју Wrobel во четвртокот, и се очекува да го екстрадира него назад во Лас Вегас по неговото arraignment.Песоци ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Казино Операции Миа Банки беше убиен во напад.Извршниот Директор на Маса Игри Хектор Родригез беше примен во критична состојба, но оттогаш се подобрат за да се "стабилно" во Лас Вегас' Изгрејсонце Болница, каде што тој продолжува да се лекува.Ентони Wrobel е обвинет од прв степен, за убиство, обид за убиство со смртоносно оружје, батерија со смртоносно оружје, и незаконско лет, за да го избегнат гонењето.Бидејќи Wrobel е од прв степен убиство трошоци вклучуваат додаде интензивираа фактори како што е утврдено од страна на Невада законот "свесно [креирање] голем ризик за смрт на повеќе од едно лице, со помош на оружје, уред или курс на дејствување кои нормално ќе бидат опасни за животот на повеќе од едно лице," обвинители потенцијално би можеле да ги извршуваат смртната казна под Невада е смртна казна статути победа рацете на покер табелата. Wrobel — 14-годишен ветеран маса игри дилер на Венецијански до времето на престрелки — беше објавено од страна на ко-работници да бидат вознемирени во неговите претпоставени за намалување на дилер плати се игра во онлајн казино. Plummer, исто така, им кажа на медиумите дека белешка се најде внатре во неговата Лас Вегас стан дека "зборуваше за незадоволство со .. игра slots казино.

управувањето на корпорацијата." Недела пикник на Зајдисонце Парк беше очигледно предумисла, и Wrobel мислев преку неговото бегство планови.Метро вели поранешниот дилер засадени 1998 Кадилак на McCarran Меѓународниот Аеродром — која се наоѓа многу блиску до Зајдисонце Парк — три дена однапред.По бегаат на снимање сцена во црна и виолетова Dodge Полнач, осомничениот вклучен автомобили во близина на аеродромот паркинг гаража за да ги пренасочите за спроведување на законот, оставајќи многу, но не сите, на неговиот огнено оружје арсенал зад себе.Метро наоѓа на Dodge не долго по снимањето, но Wrobel беше одамна ги нема.Во одреден момент за време на неговите повеќе од 800 километри бегство, на 42-годишниот украл Јута табличка исклучување на возило и да го стави на својот Кадилак.Тоа ќе бидат оние плочи, што доведе до неговото апсење по Oldham Каунти службеник истрча на броеви по забележување на т.н " автомобил на меѓудржавни остатокот го запре и го открија запис биле украдени.После повикот за резерви, службеници се приближуваше на возило каде Wrobel се разбуди и, наводно, посегнаа по неговиот пиштол, но потоа го стави долу и се предал.Полицијата пронајде две висок капацитет списанија во возилото, како и.Лас Вегас Песоци и понудил до $50,000 награда за секој обезбедување на информации кои доведоа до Wrobel е уапсен да се игра онлајн бесплатно казино. "На сите ни продолжи да ја оплакуваат загубата на Миа Банките," Песоци, рече во едно издаде изјава се игра во казино на англиски јазик. "Се надеваме дека оваа вест обезбедува некои утеха за сите погодени од овој трагичен настан.Ние сме среќни да го споделат тоа Хектор Родригез е состојба продолжува да се подобри и ние со нетрпение очекуваме да на денот дека тој е отпуштен од болница." Бидејќи полицијата не падна надвор однос Wrobel локација, Песок вели дека тоа ќе наместо да давате пари на Националните Службеници за Спроведување на Законот Меморијалниот Фонд.Непрофитна е мисија е да се зголеми јавната поддршка на полицијата и одбележат оние кои загинале во службена должност..