луд за неговото промо код

Тоа е уште една Festivus чудо!Атлантик Сити казина објавено нивниот втор по ред месец од годината-на-година приходи, добивки, но подобрувањата се речиси целосно на бавни hangover од Ураганот Sandy, кој принуден привремено затворање на AC гејминг зглобовите за пет дена во текот на октомври/ноември 2012 година луд за неговото промо код.

Присуството на екстра сабота во ноември 2013, исто така, помогна вкупно игри приходи на AC е десетина казина се зголеми 27.2% до $224.7 м.Слот машина приходи се зголеми 30.3% до $164.4 m, додека табела игра победа беше до 19.5% до $60.3 м.За жал, ние ќе мора да почека малку подолго време за Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на листата на приходи заработени од страна на казината, " нова онлајн коцкање операции, кој официјално се отвори за бизнис на Ноември мејси tarot господар слот машина. Ноември резултатите создадена првата back-to-back месечни приходи подобрувања AC ужива во седум години, временска рамка која уредно dovetails со гигант цицање на звукот создаден од страна на 2006 година, лансирањето на казино коцкање во соседните Пенсилванија.Атлантик Сити година до денес вкупно приходи дестинации доаѓа до $2.7 б, надолу 6.1% од истиот период минатата година.Минатиот декември е казино игри се победи, дојде до само $223.5 m која, минус третиот месец на импресивен добивки, речиси гарантира дека AC ќе ги објави својата седма година се на годишна игри приходи пад и првата под-$3б годишен извештај во текот на две децении.Ноември 2013 вклучени само едно казино во која приходите падна година на година, како Адут Плаза е објавена 2.6% пад до $4.76 м благодарение на 28.7% намалување во нејзината маса игра победи.На Borgata лесно ја одржа својата врвот на самото место меѓу AC казина, објавување на 18.9% добивка до $50.8 м.Следниот најблизок конкурент, Harrah ' s, објавена уште повеќе импресивен добивка (27.4%), но неговиот игри приходи прелиена од $30.2 м.Остатокот од пакет заврши како што следува: Цезар ($24.4 m, +29%), на Tropicana ($18.4 m, +44.5%), Труба Таџ Махал ($18.3 m, +8.6%), Bally е ($18.2 m, +20.1%), Ревел ($14.6 m, +133.9%), Showboat ($13.7 m, +19.2%), Атлантскиот Клуб ($10.8 m, +44.7%), Одморалишта ($10.3 m, +43.8%) и Златна Грутка ($10m, +10.4%).Во меѓувреме, цената беше промовирана за наддавање на floundering Атлантскиот Клуб, Казино Хотел.Во ноември, на Атлантскиот Клуб поднесе барање за Поглавје 11 за стечај заштита, отворајќи го патот за аукција на вторник, Декември луд како пекол казино payson аризона. Минатата недела, казино наведени средства (со исклучок на недвижен имот) од $17.1 м против обврски на $16.8 м.Казино што се очекуваше да се извлече понудите не поголем од $15 милиони – цена на aborted продажба на почетокот на годинава до Рационално Група, родител фирма на онлајн покер гигант PokerStars – но стечај судот сега има утврдено минимален понуда на $25m за вторник е gavel-удира extravaganza.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre вистински онлајн казино без депозит.