она што двојно надолу значи во Blackjack

Градот Бостон го привлече линија во песокот во неговата битка против Масачусетс Игри Комисија, и дури 1 милион долари се провери од Дин Летувалишта се случува да се промени својот ум.Според изјавата објавена од страна на Дин Места, Градот Бостон "одби да го прифати" проверка на казино оператор го издаде како дел од состојба Дин мораше да се задржи да им помогне на ублажување на сообраќај ефекти во Чарлстон, која се наоѓа во Бостон е град граници.Градот е одбивање да се прифатат за ублажување доаѓа неколку дена откако тоа го тужеше игри комисија во текот на вториот одлуката за доделување на дозвола без давање на Бостон на "домаќинот заедница" ознака.Добивање на назначувањето беше важно за градот, бидејќи тоа ќе го дозволи тоа да се преговара за повеќе профитабилен договор со казино оператор од еден договорени од страна на Дин и комисијата, како услов за доделување на лиценца.Бостон всушност беше одбиен домаќин заедница статус од страна на комисијата минатата година, со додавање на повеќе вирус на она што стана парничната односот помеѓу комисијата и Бостон градоначалникот Марти Walsh.Претставници на град Бостон, досега пад каков било коментар на нивната очигледна ладно рамо третман на Дин Установи, повикувајќи се на очекување на судски постапки против комисијата како причина да остане во тесна-lipped за ова прашање.Тоа мора да се каже, сепак, дека прифаќањето Дин е проверите ќе го стави градот во лошо светло, особено откако ја објави својата тужба против комисијата во текот на вториот одлуката за доделување на лиценца да Дин Места среде многу раскош и околности.Покрај тоа, ако тужба завршува случува во чад, дека парите се уште е врзан во зачувам, што значи дека градот се уште можеше да тврдат дека тоа во иднина.Во текот во Спрингфилд, претседателот на советот на град Мајкл Fenton е предлагање на етика на законот кој ќе стави одредени ограничувања на градот лидери од стануваат се вработени од страна на MGM Установи за период од најмалку пет години, по напуштање на нивните јавни мислења.Во соопштението, Fenton рече дека предлогот е наменета за да се обесхрабри политичка злоупотреба меѓу јавните состојки кои би можеле да сакаат да направат се сретне со казино оператор во замена за идно вработување.Во прилог на пет-годишна забрана, Fenton е, исто така, предлагаат две-годишна забрана на градот работници во "големи креирањето политики позиции," или секој кој извештаи директно до шеф на оддел она што двојно надолу значи во blackjack. "Сакам да ја искористам изглед на нефер игра исклучување на табелата со codifying строги правила," Fenton додаде она што го прави вашиот покер рака значи. "Казино проектот доаѓа со невиден ризици, и ние должиме тоа на јавноста да биде транспарентен и наредниот како е можно." Јавна расправа и можно првиот глас на Fenton е предлог правилник е закажан за Јануари што значи нула плати во рулет. За обред да се помине, што се случува да треба три гласа од гејминг комисија пред да оди на масата на градоначалникот, кој мора да се одлучи или да го одобрува или одбива предложените мерки.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што удвојување надолу во blackjack.