се пие бесплатно во Seminole хард рок казино

Кентаки Падови, која е во сопственост од страна на Кентаки Падови Партнери, ДОО инвестициска група од 2007 година, има нов сопственик.Според соопштението, на патеката играчка автомобили, каде е купена од страна на Кентаки Трки Стекнување, ДОО (KRA), компанија која неодамна беше пронајден од страна на Рон Winchell и Марк Falcone се пие бесплатно во seminole хард рок казино. Winchell е добро позната чистокрвни коњи и коњски racer и Falcone е поранешен извршен ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ, главен финансиски директор и евнухот од Црвена Карпа Места и Места Казина.Тој се пресели на казино индустријата по работат на Вол Стрит со Голдман Сакс.Условите за стекнување не биле објавени.Тоа доаѓа во време кога коњ тркачки е губење на пареа во U се пие бесплатно на зголемените орел казино. S., Во обид да ги задржи своите бизниси жив, операторите се лобирање пратениците да им се овозможи да бидат во можност да ги прошират своите операции да се вклучат и други коцкање производи, како што се слот машини.Нивните напори може да се исплатува, особено во Кентаки.Сенаторот Јулијан Carroll, кој беше Кентаки е гувернерот од 1974-1979, поднесен од спортски игри на сметка минатата недела дека може да ја легализира спортски коцкање на двата постоечки коњ racetracks и pari-mutuel објекти.Ако се одобри, тоа ќе се воведе данок на нето приходите од 25% се пие слободни во атлантис казино. Winchell е возбуден во врска со можност да се сопственик на тркачката патека.Тој се вели во соопштението, "Некои од моите неисполнети раните спомени се во посета на трката песни со мојот татко, и чистокрвни трки е страст на рудникот и оттогаш.Како таква, лично сум воодушевен да се носи нашето семејство име се во оваа возбудлива можност да го преземе кормилото на Кентаки Падови, еден од Американската racing е голема успешни приказни на изминатата деценија.Ова претставува прв чекор во KRA план за понатамошно напредување трки и HHR во Комонвелтот." Falcone е подеднакво ентузијасти.Тој тврди, "Нашиот договор да се стекнат со Кентаки Падови претставува страшно можност што е во согласност со нашите бизнис план да расте преку стратешки инвестиции во дербито објекти и се применуваат нашите оперативни и управување со експертиза за поддршка на идниот раст.Нашата посветеност на коњ тркачки се протега надвор од овој најави план да се стекне со Кентаки Падови како Рон и јас верувам дека постојат и други можности каде што нашите во комбинација експертиза и искуство може да им помогне на згрижувачките конзистентен раст за спорт се пие бесплатно во зборува стап казино.
"KRA е посветен на континуирано подобрување и зголемување на бизнис во Кентаки Падови со инвестирање нов капитал на дополнителна храна, пијалоци и угостителство придонеси, како и во технологијата и имотот на инфраструктура да расте клиентот забава искуство," Falcone додаде она што не казино значи во франција. "KRA, исто така, се фокусира на потенцијалот можност да се развие нов објект во Дабови Grove, Кентаки, ако доделува кои лиценца од KHRC.Даб Grove сопственост под капата на нови Кентаки Падови сопственост ќе им овозможи на конструктивен маркетинг и оперативни синергии, оптимизирање за развој на пазарот и економска се врати на Заедницата на Кентаки и на повеќе засегнати страни во Кентаки трки, вклучувајќи сопственици, тренери, одгледувачи и други професионалци.Со Кентаки Падови' запознавање и разбирање на Нешвил пазарот, KRA ќе биде стратешки позиционирана за да се зголеми дека пазарот за Кентаки." Треба да се справи биде одобрен од страна на регулаторите, што може да биде consummated во текот на првиот квартал на следната година.Тоа е предмет на надзор од страна на Кентаки Коњ Тркачки Комисија и други регулаторни насоки и стекнување сега се разгледа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што не казино значи во француски.