она што не казино значи во арапски

Tilman Fertitta, сопственикот на Златна Грутка во Лејк Чарлс, Луизијана, објави во четвртокот дека од 2013 300-опременост на хотелска кула ќе биде додадена на казино комплекс.Изградба веќе почна за нови кула на Златна Грутка е јужната страна базен област.Казино, што е околу три часа од Хјустон, е отворена од декември 2014 година она што не казино значи во арапски. Педесет и девет-годишен Fertitta е милијардер ресторан, коцкање име магнат и забавен парк оператор со седиште во Хјустон, Тексас.Тој е Landry ' s Inc.'s, еден од нацијата најголем ресторан корпорации, претседател, извршен ДИРЕКТОР и единствен сопственик она што не казино значи на англиски јазик. Fertitta има Златна Грутка казина во Атлантик Сити, Њу Џерси, во Лас Вегас, Biloxi, Мисисипи и главните петрохемиски рафинирање градот Лејк Чарлс.Тоа е популарно место за Хјустон коцкари, посебно земајќи го во предвид само видови на коцкање е дозволено во Lone Star Држава се лотарија; добротворни бинго, parimutuel wagering на greyhound и коњ тркачки; томболата, и да се повлече-табови, а во еден Индиски казино.Еден од трите федерално признат племиња во Тексас, на Kickapoo Традиционалното Племе на Тексас, работи на Kickapoo Среќа Орел Казино во Орел Помине.Езерото Чарлс Златна Грутка во моментов има 740 луксузен хотел соби и апартмани; земја клуб и голф; мало установи и Landry ' s ресторани; 30.000 квадратни метри на простор за состаноци; на 18,000 квадратни метри ballroom; приватна плажа пред и марина и базен.Казино кат се состои од 1,600 слот машини, 77 табела игри и покер соба.Според Википедија, Lake Charles е Луизијана најголемиот казино на пазарот, и тоа е исто така дом на L'Auberge Casino Resort Лејк Чарлс, кој седи на 242 хектари.Таа има 26-приказна хотел со околу 1,000 соби за гости, казино, голф, состанок и спа центар. telecharger покер слободен прелива андроид.