Telecharger покер лице Texas Holdem

Макао казина се слави по започнување надвор Година на Куче повеќе како силен mastiff од wimpy Chihuahua.Според првичните статистика објавени од страна на Macao Владата на Туризмот Статистика (MGTO), бројот на посетители опаѓачки на специјалниот административен регион на Кина во текот на првите четири дена (Февруари telecharger покер лице texas holdem. 15-18) на Лунарната Нова Година празник е до 10% од година на година да се само над 500k.Посетители од Кина изнесува 354k (70.8%) на пристигнување, што е 18.5% подобрување во однос на првите четири дена на 2017 Лунарната Нова Година.Минатата недела, MGTO шеф Марија Елена де Сена Fernandes предвиде дека вкупно визитација во текот на еднонеделен Нова Година празник период ќе биде 1-3% повисоки од минатата година 935k посетители.Како и секогаш, таа нагласи дека нема тешко корелација помеѓу визитација и казина' крајната игри приходи бројки за период, во дел, бидејќи Кинески Вип – кои се уште сметка за поголемиот дел од Макао гејминг приходи имаат тенденција да се даде Macau широк лежај за време на нова година период за да се избегне орди на рифови raff.Без оглед, казина, најверојатно, ќе слави двоцифрена посетител добива, особено оние казина, со поголем акцент на мас пазар коцкари како Песок Кина и MGM Одморалишта " нова MGM Cotai сопственост, која се отвори само неколку дена пред празникот период започна.За жал, MGM Cotai е брзаат да започне во пресрет на Нова Година празник што значи дека само 500 на имотот очекува 1,390 хотелски соби беа подготвени да го прифатат гости, кои очигледно ќе се ограничи на имотот на генерирање на приходи потенцијал.Морган Стенли аналитичари издадени белешка вторник, укажува на тоа MGM Cotai беше нивниот "топ изберете" да се има корист од просперитетна маса на пазарот, иако аналитичарите предупредија дека "во близина на рок нестабилноста и бавно рампата се очекува." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre telecharger pmu покер sur mac.