она што удвојување надолу во Blackjack

Покер светот имаше нешто на колективната freakout минатата година, кога TJ Cloutier pawned неговиот 2005 Светската Серија на Покер нараквица.Добрите луѓе во Торта Покер беа толку изненадени што некој ќе (доброволно или на друг начин) да му се предаде на оваа сјајна парче на покер историја, што тие откупен го eBay и (евентуално) се врати на човекот.Но, штом еднаш попуштат мораше да се појави на браната наскоро пукна, и нараквици од Петар Eastgate и Павле Кларк, исто така, хит на пазарот.Најмалку Eastgate донирани целиот £100k неговиот прстен ова предизвика на аукција на УНИЦЕФ.Кога го прашале зошто тој е подготвен да се откаже од овој дел од историјата, Eastgate рече тој никогаш не се носи на работа, па подобро да го направи некој некои вистински добра од собираат прашина на mantelpiece или curio кабинет.Споредете го ова со вистинска цунами на Супер Боул прстени кои ја менуваат рацете и секоја година.Тим Robins, на сопственикот на Championship-rings.net, беше задолжен за продажба на некои 350 МАК првенство прстени минатата година сам.Брокери, како и Robins, изјави Далас Веста дека повеќето прстени се продаваат како резултат на еден или повеќе на "три Д 's": лекови, развод и смрт.Земете случај на Dexter Manley, кои го продаваат својот Redskins' Супер Боул XVII прстен во 1998 година за да се купи кокаин.Познатиот Оукланд/Лос Анџелес индијана џонс: крадците одбранбени назад Лестер Hayes pawned неговиот прстен за "неколку стотици долари" за да им помогне на плати за итна стоматолошка работа.Но, не сите прстен продажба се резултат на тешки времиња или тешко живеење.Поранешниот New England Patriots DB Je'Rod Цреша се продава еден од неговите три првенство прстени по се соочат со предизвикот со еден свој претставник во младинска конференција за да го користите дека bling за повисока цел.По некои fretting, Цреша, на крајот одлучи да го продаде првиот прстен тој доби – оној кој значеше најмногу за него – и во процесот покрена речиси $150k за добротворни цели.Во меѓувреме, овој човек ќе продаде Patriots прстен од истиот Супер Боул за само $100k.Тоа е како 1/3 off!Операторите се стои се купи за да се земе вашиот повик.. она што удвојување надолу во blackjack.

Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот нигерија iphone 11 цена.