бруно марс бивол гром казино

Макао игри приходи да ужива во уште еден силен месец, како што април броеви се искачи 16.3 проценти на MOP20.16 милијарди долари (US$2.52 милијарди евра).На значителна добивка е игри енклава е деветтиот директно месечни од година-over-година се зголемува.Пресврт на среќа за Кина игри оператори во Специјалниот Административен Регион е извонреден пресврт.Пред да трае август, Макао игри приходи имаше издржа 26 месеци во црвено во однос на месечни процент загуба од година-over-година.Додека април игри извештај од Макао Гејминг Инспекција и Координација Бирото е повеќе од добредојдена вести, таму останува многу на загриженоста во целиот регион целокупната фискална здравје и економската ситуација.Генерирање $2.52 милијарди долари во распон на 31 денови секако е силна изведба, но тоа исто така, го одбележа Macau втор директно месечен пад во однос на приходите.Бруто игри изнесува речиси $3 милијарди долари во февруари и $2.65 милијарди долари во Март.Со почеток во 2014 година, Кина Претседателот Xi Jinping започна корупцијата crackdown кои се вклучени владеел во ВИП junket оператори од транспорт mainlanders да Макао.Земјата е богато, и силно се оданочуваат граѓаните, беа осомничени за користење на туринг компании како шема да се движат пари надвор од под Пекинг е контрола бруно марс бивол гром казино. Jinping е за спроведување на законот имплементација работел, како игри приходи plummeted од $45 милијарди евра во 2013 година, под $29 милијарди долари во 2015 година бранч du dimanche казино де монтреал. Напор опустошени Макао, како казина имаа во голема мера се потпира на VIP маси за поддршка на игри компании да инвестираат десетици милијарди долари во градот.Кина зајакнати мерки, особено во контролата на издавањето и регулирање на пасоши, и ограничувања на протокот на пари во оф-шор, доведе до намален број на бизниси директори бегаат на земјата.Кина Централната Комисија за Дисциплина Инспекција откри дека неодамна 101 лица кои се под истрага избегал од земјата во 2014 година, но тој број паднал на само 19 во 2016 година бранч во близина на црвениот рок казино. Иако Macau казина се reimagined нивните маркетинг за да примами не-игри демографски, ВИП игри rebounded да се совпадне со градот целокупната обновување.Шест големи игри оператори во Макао, се очекува да има корист од април игри приходи извештај.На Хонг Конг Берза беше затворен во понеделникот, но кога тргување продолжува во вторник, Дин Макао, Песок Кина, MGM Кина, Melco Одморалишта, SJM Стопанства, и Галакси Забава се очекува да се види нивните проценките се искачи.Маса на пазарот на визитација е горе, и продолжи VIP активност, под построги надзор, е делумно заслужен за Макао е обновување предвидување слот машина rng.
Jinping се претпоставува да се опуштени, барем до одреден степен, неговата директива на спроведување на законот тесно следење на junkets, како Пекинг го видел на своите плаќања од Макао се намали како што се генерираат даночни приходи, се намали за време на напад.Тоа ќе биде тенка линија за Вип и казина да одиме во наредните месеци.Но, до денес, Макао игри е акумулирано бруто приходи преку април е до скоро 14 проценти во 2016 година предвидувањето на исходот на рулет. Преку првите четири месеци, игри приход изнесува над $10.4 милијарди долари. предатор helios 300 ssd слот.