предвидување слот машина Rng

Католички свештеник бил затваран за две години за злоупотреба на бегалците од речиси C$1 милиони ($760,000) за поддршка на авто-деструктивни коцкање навика, Канада е Глобалните Новински извештаи.Татко Amer Saka, 61, поранешен свештеник на Св предвидување слот машина rng.
Јосиф е Chaldean во Лондон, Онтарио, исто така беше наредено да плати restitution 33 семејства од која тој доби пари под маската на спонзорски програма да се донесе бегалци во Канада.Судот слушнале дека поради Saka возраста и неизвесна иднина изгледите за вработување, целата сума е малку веројатно да се некогаш да се врати.Судијата предложен давање Saka 45 години за враќање на пари, што значи дека тој би биле 106 години од неговата последна рата.Но, обвинителите тврдеа ова беше неразумно и под притисок за 15 години, наместо.Ова ќе бара Saka да излезе со $62,433 една година за следните 15 години или да се соочи со изгледите на друг затвор предвидувањето на исходот на рулет. Saka е адвокат, Iryna Revutsky, пред судот тој беше развиен коцкање проблем, како дел од недијагностицирани пост-трауматски стрес растројство, предизвикани од убиството на неговите родители во Ирак.Ирак е Христијаните веќе долго време е на мета на прогон, која ескалира со воен конфликт по падот на Садам Хусеин е Ba'ath Партија во 2003 година предатор helios 300 ssd слот. Тоа е многу тешко три години за Татко Saka, и тој е, секако, направени се многу напредок во справувањето со неговите пост-трауматско стресно нарушување," рече Revutsky, кој, исто така, ги пофали судија попустливост chinook правец на казино вклучена цени. "Тој даде многу внимателен судот, тој го зеде предвид фактот дека мојот клиент беше фундаментално и е фундаментално многу, многу добар човек кој направил грешка", рече таа. Saka не е само Човек божји неодамна да се најде себеси во клупа обвинет за коцкање поврзани со кривични дела.Минатиот месец, Пасторот Тајландски "Џон" Нгуен, на Stockton, Калифорнија, беше разби на нелегално коцкање и оружје трошоци.Нгуен, рече тој верува обложување ден тој бил водење беше пестовност продавница со видео аркадна прикачени на него.Но, кога полиција упаднаа во просториите, тие се наоѓаат нелегални машини за коцкање, а натоварени AR-15 пушка, два полуавтоматски пиштоли, еден револвер, панцири, и $3,600 во готово.Во 2017, Лас Вегас Евангелист Пасторот Григориј Bolusan скрши Осмиот Заповед не еднаш, туку трипати, кога тој одлучи да му ја одземеш Пен Националните е М Казино со лажен пиштол три пати во нешто повеќе од два месеци.Тој беше апсење на неговиот финален обид и е украсена со три точки на провална кражба, една точка за обид за грабеж, и две точки од обвинението за кражба.Во меѓувреме, во декември, Архиепископија од Лос Анџелес одлучи да не го притиснете пријави против две коцкање монахињите кои беа проневерени најмалку $500,000 од Сент Џејмс Католичката Училиште во Torrance, Лос Анџелес Каунти.Сестрите биле исцрпувања пари од училиштето фонд за финансирање на коцкање патувања во Лас Вегас, додека внатрешна ревизија засвири со капак надвор од рекетот.Родителите одговориле дека се запрашале зошто на монахињите биле лекувани со такви попустливост кога layperson виновен за истото дело може да се очекува подолга затворска казна. chinook правец на казино вклучена часа.