како да се обложи на Craps во казино

Само недели откако PartyCasino тврди дека се предадени од најголемите слотови џекпот досега освои коцкар користејќи мобилен уред, кој £1.45 м награда е на врвот.. како да се обложи на craps во казино.
а потоа некои како да се обложи на електронски рулет. Microgaming вели Спин Палата играч има собрано £3.74 м payday игра Мега Moolah прогресивна џекпот слот како да се обложи на фудбалот во казино. Microgaming извршен ДИРЕКТОР Роџер Raatgever рече човек идентификуван само како Гаврил L (на "L' се залага за 'среќа sonofa') избран да ја прими "неверојатни" џекпот во паушал плаќање.Мобилни беше единствената игра во градот, на инаугуративниот Мобилни Игри & Коцкање на Самитот што се одржа оваа недела во Лондон.Презентирани од страна на луѓе зад Мобилен Маркетинг Списание, на само еден ден confab избрана како јазик, како Колин Јами од дигиталниот истражувачи comScore, кој им кажа на присутните дека 30% од мобилен коцкари во велика БРИТАНИЈА пристап коцкање сајтови најмалку еднаш дневно, додека 54% стори тоа барем еднаш месечно.Јами, исто така, откри дека паметни телефони сега сметка за 11% од pageviews, додека таблети сметка за 6%.Јами тврди 2.2 m велика БРИТАНИЈА мобилни коцкари – речиси половина од велика БРИТАНИЈА е вкупно 5m мобилни wagering публика – wagered исклучиво преку нивниот мобилен телефон.Водечките коцкање фирми се изјасниле дека 60-70% од мобилен сообраќај доаѓа од мобилен-само коцкари, со некои сајтови известување дека фигура како високо како 84%.comScore има Apple во моментов ивица надвор Андроид за велика БРИТАНИЈА мобилни коцкање удел на пазарот со сооднос од 47% на 42%.Дара Nasr, Твитер е директорот на агенцијата за продажба, даде презентација на социјалните партнери и спортски обложувања како да се обложи на craps табела.

Nasr истакна Твитер угледот како реално време извор на вести, и очигледно синергии со повеќе популарни во-игра wagering канал. Nasr рече компании е потребно да се фокусираат на социјалните реактивен возачи во своите маркетинг, мислење во однос на она што вози социјална интеракција меѓу Твитер следбеници и потребата да го погледнете нивниот Твитер храна како круг-часовна одговорност заклучување во вашиот цена. Nasr издвојувани Paddy Power како компанија која се 'got' Твитер заклучување.

Siamac Rezaiezadeh на мобилен плаќање и CRM облека OpenMarket им кажа на присутните кои апликации кои користат притисни известувања имаат 30% повисоко задржување после првиот месец. Textlocal маркетинг & комуникации директор Роб Townsend, рече игнорирање на СМС како ангажман механичар трошоци, овозможува пристап до 40% од велика БРИТАНИЈА пазарот уште користење на функција телефони.Со оглед на тоа дека 95% од SMS пораките се читаат во рок од три минути, Townsend предложи следниве до мобилни wagers со SMS истакнување слични претстојните обложување можности. Betfuze извршен ДИРЕКТОР Павле McNea да се идентификува на 2010 ФИФА Светско Првенство како настан кој ефикасно го лансираше мобилен обложување, повикувајќи се на 400% раст на секторот сведок за време на настанот влезната врата. McNea предвиде дека мобилните ќе биде доминантен пристапна точка за wagering на 2014 година footie extravaganza.Конференцијата кулминираше во неформална награди презентација во чест на stalwarts во различни мобилни активности.Локус Игри е Jackgold.com нема Најдобар Мобилен Сајт награда, додека Ранг Интерактивни е всушност мека Бинго освои Најдобар паметен Телефон Стан и Paddy Power е Ролери Казино освои Најдобри Таблета Стан.Најдобар Стан Маркетинг Кампања трофеј отиде да Fiksu за нивната работа во промовирањето на социјалната гејмерите Yazino, додека Вилијам Хил и својата мобилна рекламирање партнер Донеси го зеде дома Најдобар Мобилен Рекламна Кампања на награда за својата работа во промовирањето на Ридот е sportsbook стан во текот на Cheltenham Фестивал.Мобилен коцкање специјалисти Веројатност е Веројатноста Успеа нуди освои Најдобри Бело-Етикета Решение.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre не работи повеќе.