двоен благослов слот машина победи

Финска е Veikkaus коцкање монопол пријавени мало промет падот во првата половина на 2018 по воведувањето на нови проблем коцкање контроли.Оваа недела, Veikkaus објави дека вкупната продажба во шест месеци што завршува на 30 јуни дојде до €1.59 б, долу 0,3% од истиот период минатата година.И покрај промет пад, приходите подобрување на 1.8% €875m и добивката се зголеми за 2,5% €505.5 м двоен благослов слот машина победи. Veikkaus опфаќа три-држава се кандидира бизниси – лотарии, раса и обложување спортски, и земјиште-базирани слот машини – кои се комбинираат во една единица во почетокот на 2017 двоен црн или jack daniels. Veikkaus добива поголемиот дел од својот бизнис преку игри на среќа, но во комбинација земјиште-базирани и дигитален начин на продажба беа до 5.4% €413.6 m, додека спортски обложувања промет падна 1,6% €281.4 m, и покрај влијанието на 2018 ФИФА Светското Првенство.Мало обложување беше го впери прстот како виновник, како и промет на мало падна речиси 10%, додека дигиталната обложување се зголеми 2.1%.Земјиште-базирани места изнесува 57.1% на продажбата, додека други 42.9% се потрошени преку дигитални канали.Дигиталниот споделување е долу малку од 44% од компанијата објавено во Q1 најголемата онлајн покер турнир награда некогаш. Veikkaus проценува дека Финска е вкупно коцкање пазар изнесува бруто игри на приходите од €981m во првата половина на 2018, една година на година подобрување на 1.9%.На овој приходи, Veikkaus проценува дека нејзиниот удел е околу 89%.Минатиот декември, Veikkaus воведе нова одговорен коцкање програма која бара земјиште базирани на слотови играчи за да се идентификувате на својот идентитет пред се игра е дозволено.Дигитални клиенти беа, исто така, со оглед на капацитет за да го поставите депозит и трошење на границите однапред на игра.Минатиот декември, Veikkaus рече дека новите алатки може да го чини компанија до €100 годишно.Оваа недела, Veikkaus извршен ДИРЕКТОР Olli Sarekoski сугерираше дека годишен влијанието би можело да биде колку што €170m од 2021 најголемите покер или казино во светот. Sarekoski додаде дека новиот одговорен коцкање алатки се намалил онлајн раст од €10-15 милиони во првата половина на 2018 најголемите покер тенџере во историјата.

Paf, кој има игри монопол во Финска е на шведски јазик автономна Åland острови регионот, воведе слични одговорен коцкање алатки за своите дигитални канали во јуни.Финска води сите земји членки на Европската Унија во коцкање трошење, а истражувањата покажаа 80% од Finns коцка барем еднаш секоја година.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre пари се вртат слот машина како да се победи.