најголемите покер соба во флорида

Слот машина производителот Меѓународни Игра Технологија е продадена за $6.4 милијарди долари на лотарија гигант GTECH во спојување дека ќе се создаде најголемиот светски производител на гејминг опрема и услуги.Под услови на договорот, IGT и GTECH ќе се комбинираат во рамките на новоформираната холдинг компанија организирани во Обединетото Кралство.Според најавата, GTECH, која е со седиште во Италија, ќе плаќаат $4.7 милијарди долари во кеш и акции и ќе се претпостави $1.7 милијарди долари на IGT долгот.Името, IGT, се очекува да отидат и на компанијата ќе се работеше под името GTECH.Компанијата ќе биде со седиште во Велика Британија и одржување на оперативен штаб во Лас Вегас, Промисла, R најголемите покер соба во флорида. I., и во Рим најголемите покер тенџере некогаш победи. IGT се смета за гејминг индустријата е најголемиот производител.Новата компанија се очекува да се применува за оглас единствено на њујоршката Берза парични покер на велосипед. IGT е акции ќе престане тргување на њујоршката пазарот и GTECH е акции ќе престане тргување на Borsa Italiana во близина на трансакцијата.

"Оваа извонредна комбинација на две глобални лидери redefines иднината на гејминг индустријата," IGT извршен ДИРЕКТОР Patti Харт вели во соопштението парични слот машини за продажба. "Заедно сме уникатно позициониран да им обезбеди на индустријата најширока и иновативни портфолио на најдобрите во класата производи, решенија и услуги." Трансакцијата ќе се комбинираат IGT пазарот-водечки слот машина производи, игра библиотека, производство поделба и оперативни способности, GTECH гејминг операции, лотарија технологија и услуги.На спојување се очекува да се постигне во текот $280 милиони денари во годишните заштеди на трошоците.Трансакцијата е предмет на регулаторните и на акционер одобренија.Одбори на двете IGT и GTECH се одобрени трансакцијата.Продажната цена претставува 46 проценти премијата да се IGT е јуни 6 затворање цена.Слот машина производителот најави минатиот месец дека тоа е истражување "стратешки алтернативи", додека Вол Стрит шпекулираа на компанијата беше за продажба.Комбиниран IGT-GTECH лице ќе имаат повеќе од $6 милијарди долари во приходи и повеќе од $2 милијарди долари во парични текови врз основа на последните 12 месеци, како на 31 Март пари се вртат делукс слот машина. "Оваа трансакција е трансформација за нашиот бизнис," GTECH извршен ДИРЕКТОР Марко Sala се вели во соопштението ram меморија. "Со ограничен се преклопуваат во производи и комитенти, комбинираната компанија ќе уживате во водечки позиции во сите сегменти на игри во пејзаж." Sala ќе служи како ДИРЕКТОР на нова компанија слот готвач оу ноар.

IGT Претседател на Фил Satre ќе послужи како нов компанијата претседател и Харт ќе стане заменик претседател.Според условите на трансакцијата, IGT акционерите ќе добијат $18.25 по акција, која вклучува и готовина и акции во новата компанија ram меморија. GTECH акционерите ќе размена на секој од нивните постоечки GTECH акции за една акција во новата компанија. слот а1 а2 b1 b2.