полн O Colore Texas Holdem

р Govertsen присуствуваше на прес-конференција во четврток, на Камбоџа казино оператор NagaCorp Ltd.Според неговите забелешка, неколку високо ниво, претставници од владата на Камбоџа, присуствуваше на конференцијата, вклучувајќи и претставници од Министерството за Економија и Финансии (задолжи со подготовка на даночен трошок), Министерството за Туризам и Министерството за Внатрешни работи.ccording да Унија Игри е белешка, Cambodian претставници така, навести дека даночната стапка во земја "ќе биде поконкурентна отколку сегашната најниска GGR [бруто игри приходи] даночна стапка во регионот, Сингапур, што е во 10-процентно помеша го оценувате помеѓу ВИП и маса" полн o colore texas holdem. Ова има смисла, со цел да се привлечат дополнителни инвестиции во Камбоџа," рече Г-дин Govertsen.e додаде: "Во посебен follow-up дојдовме далеку, со висок степен на доверба дека помеша GGR даночна стапка во Камбоџа, на крајот ќе биде во средината на еден цифри." бил да се регулира раководството на казино индустријата во Камбоџа се очекува да биде подготвен оваа година, владин службеник му вели во декември.На Cambodian владата е во процес на измени и дополнување на своите игри закони, бидејќи барем од 2014 година, во обид да го привлече големо казино оператори во таа земја целосна смисла на слот машина. Времето на завршувањето на регулаторните и даночен трошок останува нејасно, иако ние веруваме дека владата се залага за завршување во првата половина на 2017", рече Унија Игри е Г-дин Govertsen.ccording на Khmer Пати весник, во моментов постојат 65 казина во операција во Камбоџа.Многу од нив се во области што се граничат со соседните земји, кои бар казино игри.Еден од места со концентрација на границата казина е Poipet во северозападниот дел на земјата, во близина на границата со Тајланд.agaCorp во средата објави нето добивка од НАС$184.2 милиони евра за 2016 година, од страна на 7 проценти од претходната година.На приходи за цела година се зголеми од 5,5 проценти година на година да НИ$531.6 милиони евра, рече на казино фирма.ong Конг-листата NagaCorp во средата објави дека нејзината подружница – ова тврдење Патување Ltd – има партнерство со Министерството за Туризам на Камбоџа да се промовира земјата како туристичка дестинација на Кинескиот пазар.ата од Министерството за Туризам, покажа дека околу 830,000 туристите од Кина посети Камбоџа минатата година.Целта е да се достигне 2 милиони посетители годишно од Кина до 2020 година, според туризам одбор.agaCorp е во моментов работат на хотелот и игри простор продолжување на NagaWorld, именуван Naga2 и најверојатно ќе биде подготвен оваа година.nion Игри, рече во четвртокот забелешка дека отворањето на Naga2 "сега се чини веројатно да биде септември настан" целосен профил слот за експанзија насловната плоча. Ние и понатаму сме убедени дека високо-квалитетна понуда е токму она што е потребно за да се привлечат поголем квалитет клиенти, кои компанијата е на чекор за да се постигне преку зголемување на airlift од Кина во врска со неодамна најави партнерство со Камбоџа е Министерството за Туризам," рече Г-дин Govertsen. покер светот австралија запад footscray поб 3012.