она што е работа на проширување слотови

MGM Места извршен ДИРЕКТОР Џим Murren разговараше со инвеститорите оваа недела во врска со компанијата третиот квартал на финансиските перформанси, со временска рамка кои се склучени 30 септември, ден пред 1 октомври снимање. Murren рече нето-приходи изнесува $149.1 милиони денари, што води до 26 центи по акција за инвеститорите.Кои се сретна Вол Стрит аналитичар очекувања, испраќање на MGM Места акции зголемените над пет проценти до $33.06 на крајот на тргување вчера.Скокот беше компанијата е најголем за еден ден, се добијат од Март 2016 година она што е работа на проширување слотови. Додека третиот квартал беше просперитетна време за Невада казино кооперација, Murren обезбеди увид во MGM е одговор на масовно пукање што се случи на Mandalay Залив и го зеде животот на 58 жртви она што е збор со значење коцкање. Murren тој рече дека е горд на компанијата одговор, и беше heartened со "изливот на поддршка на" MGM добиени од жителите, гости, и корпоративните лидери. Murren призна дека откази од страна на одмор патници двојно во непосредна недели по 1 октомври, но додаде дека до средината на октомври, картони "неверојатно е да се врати нормализирана нивоа." MGM рече дека се очекува една мала заработка натопи во четвртиот квартал.Да се биде родител компанија да Mandalay Залив и сопственик на повеќе Лас Вегас казина од било која друга компанија, MGM Летувалишта се чинеше како да likeliest кандидат да бидат финансиски погодени од пукање.Но Murren вели тој очекува на компанијата Лас Вегас во Дресот на приходите за да се намали само од страна на ниска до средината на една цифра процент во четвртиот квартал.И проекција намалување има малку да се направи со откази по ужасен настан, ниту, пак, на фактот дека крило, каде што стрелецот отвори оган во Mandalay Bay останува затворен.Наместо тоа, Murren рече на компанијата големи реновирање на проектот во Монте Карло е да се обвинуваат постои казино во близина на вашингтон предници. MGM е трошење $450 милиони да се трансформира на Монте Карло во две различни хотели, Парк MGM и Номад Хотел. Murren тој рече дека е оптимист за иднината, не само за MGM, но Лас Вегас како целина.Конвенцијата и забава сообраќај продолжува да расте, и добредојде на професионални спортови во Лас Вегас ќе се задржи на градот економија проширување, Murren мислење.Во MGM Макао, компанијата е само интегрирани одморалиште во Кина посебни игри енклава, оперативни приходи падна 21 отсто до $35 милиони евра.Сепак, компанијата најави привремена дивиденда од $56 милиони евра, и дека возбуден инвеститори и испрати MGM Кина акции речиси два проценти.Привремена дивиденда е распределба на акционерите пред компанија го одредува својот полн-годишна заработувачка постои казино во близина на фиренца а до ш. MGM рече дека неговата втора Macau сопственост, која е изградена на зафатен Cotai Лента, е закажано да се отвори во јануари.На $3.3 милијарди integrated resort е долг застој постои казино во близина на мичиген флинт. MGM суспендирани проектот по Вип исчезнат во 2015 година поради сојузната народна Република напукнување долу на junket компании носат богатите mainlanders да игри на градот.По завршувањето на средното ролки почна враќање, MGM продолжи изградбата.Но имотот понатаму беше одложен од август е Тајфунот Hato што предизвика речиси $2 милијарди долари отштета во текот на Макао.Првобитно требаше да се отвори на крајот на 2017, MGM беше принуден да им помогнам на отворањето на јануари за да им даде на градските власти повеќе време за да се изврши увид во одморалиште и за издавање на соодветни оперативни дозволи. постои казино во близина на предници wa.