покер светот мега милијарди стан

Ова е гостин придонес од Мартин ван Geest, Главен Уредник на MeneerCasino.com.Ако би сакале да поднесе придонес ве молиме контактирајте Бил Beatty за детали.Сакам коцкање.Сум бил игра слот машини, бидејќи јас бев шест години (сериозно).Но, во последно време, јас се плашам дека јас сум извршување ужасен грев со играње на некои од моите омилени слот за игри.Луѓето кои го развиле оние места се дури и повеќе виновен.Нашите сторил нешто лошо?Културни прифаќање.За оние непосветен во традиционална на социјална правда воини: културни распределбата значи користење на елементи од странски култура без дозвола или обезбедување на соодветен контекст.Ова се гледа како особено навредливо кога оригиналното значење на културни елементи е изгубена или кога елементи едноставно се користи за естетски причини, како егзотично мода објект.Има нешто на оваа линија на мисла покер светот мега милијарди стан. Buddha тетовирани на вашиот долниот дел на грбот со G-string peeking надвор веднаш под, е навредливо за многу Азиски луѓе (како еден Британски турист неодамна пронајдени во Шри Ланка – таа беше депортирани).Исто така, модел на долна облека облечени во традиционална Мајчин-Американски headdress спарени со кожа бикини и гаќи во Есента 2012 Victoria ' s Secret show, е срамно.Иако таа изгледаше топло.Сепак, желни-да-се-навредени се протегала на концептот на културната распределбата далеку од здравиот разум.Некои понови примери: А Tex-Mex ресторан во Norwich, Англија наказа од страна на локалните активисти за делење sombreros.На јога учител на Универзитетот од Отава беше кажано нејзиниот паралелки да биде суспендирана бидејќи на часовите беа "неприфатливо присвојувањето на не-Западните пракса" и беа поврзани со "културен геноцид".Туркање на границите на ridiculousness беше "храна борба" на студент јадење-салата на Oberlin Колеџ во Охајо.Училиштето работници се осмели да им служат на студентите суши со undercooked ориз и Виетнамски Banh Ми сендвичи, направени со ciabatta леб, наместо на традиционалните хрупкави baguette.Оваа "uninformed претставување на културното јадења" предизвика бес и јадење-сала вработените се принудени да длабоко се извинувам за нивната вкупна непочитување на Виетнамски и Јапонската култура.Во право.. покер светот мега милијарди преземете. Тоа ме прави прашувам, што би политички коректни бригада мислам на гејминг индустријата, а особено на теми што доаѓа со слот машини?Размислете IGT е слот игра Гонг Xi Фа Cai, кој неколку Кинески klišea вклучувајќи смешно малку колеги спортски Фу Manchu moustache и светла црвена царското шапка.Дали ова слот тема на потсмев Кинеската култура?Она што за Spiñata Гранде, Мексиканскиот-тематските онлајн слот со Netent.Имаат Netent дизајнери погрешно распоредени на Мексиканската традиција?Мислам, еден од симболите е облечен во sombrero.. покер светот мега милијарди apk. Е Aloha (исто така и од Netent), со hula-танцување tiki тотем, срамно кон мајчин Hawaiians?Потоа, тука е онлајн слот нарекува Амстердам Црвено Светло Област, развиен од страна на Holland Моќ Игри.Со "работат девојки" и логоата на двата озлогласениот Банана Бар и канабис кафе синџир Булдог, ова слот е приказ на гадно стереотипи на Амстердам.Сепак, оваа игра може да помине надзор затоа што на програмерите се холандски себе.Мој личен фаворит е Bierhaus од WMS.На карактеристиките на играта јаболко-cheeked момче облечен lederhosen и сладострасна русокоса во dirndl, clinking пивски чаши за саундтракот кој нема да биде надвор од местото на традиционалните Октоберфест во Баварија.Вкупно caricature на Германија, но тоа е навредливо за Bavarians?Ние можеме да се сметаме за среќа дека нема повеќе античките Египќани.Или Римјаните.Или Ацтеките.Затоа што тие би можеле да се преземат прекршок на буквално стотици слот за игри, и онлајн и офлајн.Тоа е исто така добра работа вонземјани не постојат.Откако ќе почнете да размислувате за тоа, казино индустријата е минско поле полно со скандалозно културни нетактичност.Можеби подобро е да се држиме до барови, седум и цреши по сите.И да се надеваме дека barkeepers, математичари и овошје лозарите нема да скокаат на културните распределбата банда.За авторот: Мартин ван Geest е Главен Уредник на холандски казино вести веб-сајт MeneerCasino.com.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre cresus казино бонус слободни спин.