плитки купот на носителите за покер масата

Втор директор на поранешната Everleaf Игри, Жан Pavili, е уапсен од страна на Maltese полицијата на трошоци на misappropriating играч на средствата и избегнување да се плати за лиценцирање такси во земјата плитки купот на носителите за покер масата.

Pavili е апсењето следува дека на колеги Everleaf директор Мајкл Zwi Oros, кој беше приведени од страна на властите во септември.Според официјални лица во Малта, на две Everleaf директори отуѓени околу €800,000 ($994,000) кои припаѓале на играчите на компанијата сајтови, како и да не плаќаат друг €100,000 ($124,000) во лиценци и такси тресе и fidget коцкање трик. Pavili, на Австриската национална, беше одобрена кауција откако ќе го направите депозит од €10,000 ($12,400) и друга лична гаранција од €10,000 ($12,400) повеќе, како што имаат €900,000 ($1.12 милиони евра) на неговите лични средства замрзнати се тресат дрво.

Oros претходно беше објавен под слични услови.Судиите верува дека замрзнати средства треба да биде повеќе од доволно за да се покријат mishandled средства и да го покрие било какви побарувања од играчи кои може да се изгуби пари по Everleaf престана работење, во случај Pavili и Oros се најде виновен за нивните соодветни пријави.Кауција беше доделена на Pavili од Magistrate д-Р Спасител Demicoli, кои го направија утврдување дека неговите средства беа доволни во овој случај слот машина. Pavili има pleaded не се виновни за сите трошоци, кои вклучуваат прекршоци поврзани со неуспехот да се фондот за добивки, неуспехот да се открие корисници со цел да се осигура дека тие се вклопуваат и правилно, а не да се плати игри лиценци и даноци бејкерсфилд казино имот бејкерсфилд ca. Everleaf некогаш беше доста популарен покер мрежа која се служи во светот публика, вклучувајќи играчи во сад.По настаните од Црниот петок, компанијата продолжи да се земе бизнис во САД, иако тоа запрен во февруари 2012 година, по $27,000 беше искористена една од неговите основни плаќање процесори.Во тој момент, Американците беа суспендирани од сајтот.Тоа напишано на почетокот на бурното време за Малта-базирани оператор.Во текот на следната година, играчите постојано се жалеше на долги одложувања во повлекувања, со многу навремено процес одеднаш преземање месеци да се добијат средства, ако тие би можеле да им пристапите на сите.На Maltese Лотарии и Игри Орган (LGA) да се истражат тврдењата, и рече дека тие се издадени санкции против компанијата по наоѓање "неправилности" во своето работење.Сепак, LGA продолжи да им овозможи на Everleaf да ги понуди своите игри во меѓувреме, и тврди дека многу од жалбите кои доаѓаат од играчи беа навистина од соработници.Тие, исто така, рече дека повеќето играчи веќе е платена, тврдат дека беше силно оспорени од страна на играчите себе.Некои информации од уплатата дури сугерираше дека Everleaf намерно избегнуваат да плаќаат назад НАС играчите кога даде можност да го стори тоа.Конечно, во јули 2013, LGA суспендирани Everleaf е лиценци, ефикасно затворање на мрежата.Организацијата има навидум преземено повеќе играч-friendly став под раководство на новиот извршен директор Јосиф Cuschieri.Тој има направено извештаи укажува на тоа дека тој и LGA ќе ја преземе одговорноста за враќање на играчот средства, и тоа задржување на довербата во сајтот регулатива е критична ако организацијата ќе биде успешен и почитуван дел од онлајн гејминг индустријата печени школки казино или oreganata.
Cuschieri има дури сугерираше дека LGA фондови може да се користи како дел од надоместокот пакет за играчи.Голема за Pavili и уште повеќе, тој може да го направи она што тој сака и се уште е слободен ... пекарница во песок казино витлеем pa.