бејкерсфилд казино имот бејкерсфилд Ca

Онлајн покер титан PokerStars е потпиша партнерство со Атлантик Сити казино оператор Места Казино Хотел да понуди онлајн коцкање да Њу Џерси жители.Марк Scheinberg, извршен ДИРЕКТОР на Ѕвездите' матична компанија Рационално Група, наречена Летувалишта на "фантастична партнер за нас и ние сме во потрага напред кон стартување на PokerStars во САД во соработка со други квалитетни брендови Одморалишта ја донесе на Атлантик Сити." Одморалишта претседател Морис Bailey објави изјава повикувајќи Ѕвездите "уште блу чип партнер да се заврши една прекрасна серија на марки – Mohegan Сонцето, Margaritaville и сега PokerStars." Одморалишта, кој беше првата игри заеднички да се отвори во источниот брег игри центар 35 години, минатиот месец, беше купена од страна на крајот на Денис Гомез' DGMB Казина облека во 2010 година бејкерсфилд казино имот бејкерсфилд ca. Објавувањето на договор доаѓа само два дена по Ѕвездите се изгубени обид да го блокира Атлантскиот Клуб, Казино-Хотел од барање на други купувачи.Ѕвезди имаше потпиша договор за купување на Атлантскиот Клуб на крајот на минатата година, но одложувања во Ѕвездите' извршување на Њу Џерси игри лиценца создаде доволно правни шаване соба за Атлантскиот Клуб да се врати надвор од договорот и да ја задржите $11m Ѕвезди имале напредна казино.Прашања остануваат за тоа дали Ѕвездите ќе помине остана со Њу Џерси игри регулатори.Кога Ѕвездите се жалел на Њу Џерси Супериорен Судската одлука што се нарекува време на Атлантскиот Клуб договор, Ѕвезди имаше тврди дека Судијата Рејмонд Batten имаше ефикасно убиени регулаторите' подготвеност да се следат преку нивните vetting на Ѕвезди.Тоа, исто така, ќе биде интересно да се види дали Американските Игри Асоцијација повторува својата Цезар Забава-индуцирана кампања да се задржи Ѕвезди од Њу Џерси.Вести на Ѕвездите-Одморалишта се справи следи претходните извештаи во четвртокот детали слични зделки помеѓу велика БРИТАНИЈА размена обложување специјалисти Betfair и Труба Плаза, и велика БРИТАНИЈА онлајн гејмерите Gamesys и Tropicana.Претходно оваа недела, Труба Таџ Махал најави тај-up со Fertitta Интерактивни подружница Крајната Игри.На Borgata има договор со Bwin.партија дигитална забава, додека Цезар' четири AC својства ќе користат 888 Стопанства' софтвер, и Златна Грутка има постоечки слободни игра се справи со Bally Технологии.Тоа остава само на Атлантскиот Клуб и Атлантскиот Градот е вовлечен во долг грда stepsister Уживаат да ги открие нивните денс партнери печени школки казино или oreganata. Stay tuned.. пекарница во песок казино витлеем pa. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre секој онлајн покер сајтови во сад.